YÜN İPTEN ÖRGÜ BEBEK BABETİ YAPMAK

Yün ipten örgü bebek babeti yapmak çok kolay ve çok şirin. Özellikle kız bebekler için çok sevimli bir görünümü olduğunu söyleyebiliriz. Babet ya da patik diyebileceğiniz bu örnek ile siz de hediyelik çok güzel bir ürün hazırlamış olacaksınız.

Örgü Babet Yapımı için Yün Seçimi

Örgü bebek babeti ya da patiği yapmak için seçeceğiniz yünün yumuşak olmasına dikkat edin. Çok ince ip olması gerekmiyor aynı zamanda çok kalın da olmamalı. Standart yün ipliklerden tercih yapabilirsiniz.

Babet Nasıl Örülür?

Babet örgüsünü yapmak için tığ kullanmanızı öneriyorum. Kalın uçlu yün iplik tığı ile örmeye başlayabilirsiniz. Tığ işi patik modelleri her zaman daha şık görünüme sahip olmaktadır. İstediğiniz renklerde tercih edeceğiniz yün iplik ile örmeye başlayabilirsiniz. Babeti örmek için resimde de gördüğünüz gibi tabandan başlamalısınız. Tabandan başlayarak kenarlara genişletebilirsiniz. En son süslemesini de yaparak babetin örgüsünü bitirebilirsiniz. Bebek babeti süslemesi için çeşitli alternatifler kullanabilirsiniz. Renkli kurdele ya da iplikler ile süsleme yapabilirsiniz. Ayrıca boncuklu süslemeler de bebek patiklerinde ideal görünmektedir.

Source

yun-ipten-orgu-bebek-babeti-yapmak


ERKEK BEBEKLER İÇİN 2017 ÖRGÜ PATİK MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir