Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / BEBEK ÖRGÜLERİ / BEBEK PATİKLERİ / YÜN İPTEN ÖRGÜ BEBEK BABETİ YAPMAK

YÜN İPTEN ÖRGÜ BEBEK BABETİ YAPMAK

Yün ipten örgü bebek babeti yapmak çok kolay ve çok şirin. Özellikle kız bebekler için çok sevimli bir görünümü olduğunu söyleyebiliriz. Babet ya da patik diyebileceğiniz bu örnek ile siz de hediyelik çok güzel bir ürün hazırlamış olacaksınız.

Örgü Babet Yapımı için Yün Seçimi

Örgü bebek babeti ya da patiği yapmak için seçeceğiniz yünün yumuşak olmasına dikkat edin. Çok ince ip olması gerekmiyor aynı zamanda çok kalın da olmamalı. Standart yün ipliklerden tercih yapabilirsiniz.

Babet Nasıl Örülür?

Babet örgüsünü yapmak için tığ kullanmanızı öneriyorum. Kalın uçlu yün iplik tığı ile örmeye başlayabilirsiniz. Tığ işi patik modelleri her zaman daha şık görünüme sahip olmaktadır. İstediğiniz renklerde tercih edeceğiniz yün iplik ile örmeye başlayabilirsiniz. Babeti örmek için resimde de gördüğünüz gibi tabandan başlamalısınız. Tabandan başlayarak kenarlara genişletebilirsiniz. En son süslemesini de yaparak babetin örgüsünü bitirebilirsiniz. Bebek babeti süslemesi için çeşitli alternatifler kullanabilirsiniz. Renkli kurdele ya da iplikler ile süsleme yapabilirsiniz. Ayrıca boncuklu süslemeler de bebek patiklerinde ideal görünmektedir.

Source

yun-ipten-orgu-bebek-babeti-yapmak

ERKEK BEBEKLER İÇİN 2018 ÖRGÜ PATİK MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

pembe-ve-gri-orgu-bebek-takimi-modern-tasarim

MODERN ÖRGÜ BEBEK TAKIMI ÖRNEKLERİ

Modern örgü bebek takımı örnekleri ile bebeklerinizin daha şirin görünüp, sıcacık bir gün geçirmesini sağlayabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir