Lahana Lif Yapımı

YUVARLAK LAHANA LİF YAPIMI VE MODELLERİ

Yuvarlak Lahana Lif Modeli ve Yapılısı Nasıldır?

Yuvarlak lahana lif modeli adını görüntüsünden almaktadır. Lahananın yapraklarına benzeyen üst üste katlar nedeniyle yuvarlak lahana lif modeli denilmektedir. Yuvarlak lahana lif modeli ve yapılışı için bazı adımları takip etmeniz gereklidir. Öncelikle yuvarlak lahana lif modelinin yapımı için 2 numaralı tığ kullanılabilir. Modelin orta kısmına isteğe göre çeşitli çiçekler yapılabilir.

Yuvarlak lahana lif modeli ve yapılışı için aşamalardan ilki, arkaya zincir çekerek trabzan oluşturmaktır. Ortada bulunan çiçeğin yapılması ilk aşamadır.

Bunun içinde zincirlerle trabzanlar oluşturulur. 8 tane trabzan yapılınca ip koparılır. Aynı işlemler tekrar her kutucuk için 2’şer zincir çekilerek başına dolanır. Bu şekilde ikinci kat trabzanlar da oluşturulur.

Çiçek ve isteğe göre yapraklar yapıldıktan sonra lahana kısmına geçirilir. İp yaprakların tepesine sabitlenir. 6 zincir çekilerek boyutuna uygun hale getirilir. Her yaprağın tepesine başına dolamadan altı zincir çekilir.

Daha sonra istenilen sıra kadar yapılıp fıstıkların yapımına geçirilir. 4’erli olarak fıstıklar alınabilir. Fıstık yapılınca zincir çekilip örümcek yapılır. Başına bir kez dolanınca dördüncüye fıstık yapılarak devam edilir. 4 kat lahana yapılması yeterlidir.

En son katmanda örümceklerle farklı bir renk kullanarak sonlandırabilirisiniz. Yuvarlak lif modelleri hem kullanışlı hem de estetik olarak çok hoş bir görünüme sahip olmaktadırlar. Bu nedenle de özellikle de çeyizlerin vazgeçilmez lif modellerinden olmaktadırlar.


ÖRGÜ BOYUNLUK YAPIMI ANLATIMLI VİDEOLU başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir