Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ZARİF DANTEL MODELİ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

ZARİF DANTEL MODELİ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Zarif dantel modeli yapmak resimli anlatım başlıklı bu konu ile sizlere çok zarif ve hoş bir dantel motifi örneğinden bahsedeceğim. Klasik dantel motiflerine göre biraz daha farklı ve kibar görünümü olan bu hoş motifi istediğiniz her tür dantel üründe kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere zarif dantel modelinin yapım aşamalarını kısaca aktaracağım.

Zarif dantel motifi için ilk olarak 10 adet zincir çekerek bir zincir dairesi yapın. Bu zincirin içine 4 sık iğne 3 zincir, 8 sık iğne 3 zincir, 8 sık iğne 3 zincir ve 4 sık iğne yaparak ilk sırayı bitirin. İkinci sırada 12 adet zincir bir bat, yaparak 3 adet zincirli yaprak yapın. Sonraki sıralarda trabzan, zincir ve kirpik yaparak motifi bitirin.

Zarif dantel motifi ile dantel bir ürün yapmak için çok sayıda bu motifte hazırlayıp sonradan birbirine ekleyebileceğiniz gibi motifleri sonlandırmadan da ekleyebilirsiniz. Bunun için en son kirpik yaparken ilgili motiflerin ekleme yerlerinin kirpiklerini diğer motiflerin kirpikleri ile birleştirerek motifin son sırasını yapmanız yeterli. Ben sonradan birleştirmek yerine bu tür birleştirmeyi daha uygun görüyorum. Bu sayede iki kere emek verip zaman kaybı yaşamadan kısa sürede yapmak istediğiniz dantel ürününü hazırlayabilirsiniz.

Zarif dantel modelinin yapım aşamalarını daha iyi anlatmak için aşağıda sizlerle bir resim ve bir de örgü şeması paylaşıyorum. Sizde bu şema ve resmi inceleyerek hoş dantel motifi örneğini çıkarıp kullanabilirsiniz.

source

zarif-dantel-modeli-yapmak-resimli-anlatım

DEKORATİF MUTFAK PERDESİ YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

EN GÜZEL ÖRGÜ BİKİNİ MODELLERİ

Son yılların modasına bakıldığında örgü bikini modelleri kullanımının yaygınlaştığını görmek kaçınılmaz olacaktır. Örgü ile yapılan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir