ZİNCİR TEKNİĞİ İLE ÇOK KOLAY ŞAL YAPIMI

Zincir tekniği ile çok kolay şal yapımından söz etmek istiyorum. Aşağıda yer verdiğim örnekte olduğu gibi, yalnızca zincir çekme tekniğini kullanarak, siz de çok şık bir şal yapabilirsiniz. Zincir yöntemi ile yapılan bu şalı çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Zincir çekerek yıldız yıldız ilerleyip oluşturulan tığ işi bir şal modelidir. Üçgen şal olarak yapmanızı öneriyorum. İstediğiniz uzunlukta ve genişlikte örebilirsiniz. Örnekte olduğu gibi uç kısımlarına püsküller yapabilirsiniz.

Zincirli Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Zincirli şal modelini yapmak için evde kalan iplikleri de kullanabilirsiniz. Pamuklu iplikler bu örnek için uygundur. İpliğe uygun tığ kullanmanızı öneriyoruz.

1.tur : 4 zincir çekip halka oluşturun. Ardından da 15 zincir çekip halkanın içine batırın. Bu işlemi 4 kez daha tekrar edin. Sonra da 5 yaprağımız oluyor.

2.tur : 1 zincir çekip dönün. Hemen dibine ilmek kaydırma yöntemi ile bağlayın. Ardından da yaprağın orta kısmına kadar zincir üzerine ilmek kaydırma yapın. Sonra 15 zincir çekin. Çektiğiniz zinciri ilk yaprağın içine batırın. Tekrar 15 zincir çekip aynı yere bir yaprak daha yapıyoruz. 5 zincir çekip diğer yuvaya atlayın. Sonra da15 zincirle 2 yaprak yapın. 5 zincir çekip diğer yuvaya geçin. Bu yuva içine 15 zincirle 3 yaprak yapın. Kalan iki yuvaya ise 15 zincirli 2 yaprak yapın.

 

İlginizi Çekebilir

kanavice-lavanta-yapimi-2

KANAVİÇE LAVANTA YAPIMI

Kanaviçe lavanta yapımı, son zamanlarda oldukça popüler olan, örgü ve çeşitli hobileri yapmaya hevesli olan …

Leave a Reply

Your email address will not be published.