Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ZINCIRLI DÜZ ÖRGÜ MODELI VE YAPIMI
Tunus-işi-Örgü-Modelleri-ve-Yapılışı
Tunus-işi-Örgü-Modelleri-ve-Yapılışı

ZINCIRLI DÜZ ÖRGÜ MODELI VE YAPIMI

Son dönemde örgü modelleri ve örgü teknikleri online siteler üzerinde kadınların en çok araştırdıkları ve izledikleri videolardan biri haline gelmiştir. Özellikle bu işe yeni merak salan kadınların öncelikli olarak öğrenmek istedikleri kolay modeller arasında düz örgü modelleri yer almaktadır. Düz örgü üzerine uygulanan işlemeler örgünün daha ağır ve daha zarif görünmesini sağlamakta Ayrıca yeni öğrenenler için birçok el kusurunu da ortadan kaldırmaktadır. Zincir örgü modeli tekniğinde kalın ipler ve kalın tığlar tercih edilerek bu dokuma tekniğinden başarılı sonuçlar elde edilir.

Zincirli düz örgü modeli ise düz örgü öğrenen kadınların daha sonra uygulayabilecekleri bir tekniktir. Bu teknik uygulanırken sağlı sollu gitmek gerekir ve kıyafetlerin ölçüleri alındıktan sonra bu sayıya göre zincir çekilir ve kenarlar birleştirilerek parçalar birbirine eklenir ve dokuma yelek son haline getirilir. Sizlerde zincirli örgü modeli ve yapımı hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için online sitelerden destek alabilir,  bu örgü modelleri nasıl yapıldığını videolar izleyerek öğrenebilirsiniz.

ÖRGÜ BEBEK BATTANİYELERİ YAPIMI VE MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: düz örgü nasıl örülür, zincir örgü anlatıluşı

İlginizi Çekebilir

Cam Dalı Orgu Modeli Nasıl Yapılır

ÇAM DALI ÖRGÜ MODELİ

Çam Dalı Örgü Modeli Örgü demek, emek demektir. Birbirinden güzel kazakları, yelekleri, patikleri ve daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir