AMİGURUMİ BEBEK ELBİSESİ YAPMAK

Amigurumi bebek elbisesi yapmak, bana göre en eğlenceli amigurumi çalışması. Kendi el emeğim ile hazırladığım mini bebeklere yine kendi el emeğim ile yeni elbiseler tasarlamak çok hoşuma gidiyor. Benim hazırlamayı kızımınsa oynamayı çok sevdiği bu özel amigurumi bebek elbisesi modellerinden birini şimdi sizlerle paylaşıyorum.

İki renkli olarak hazırlanan bu amigurumi bebek elbisesini dilerseniz çocuğunuzun en sevdiği oyuncak bebeğine göre hazırlayıp onun üzerinde de kullanabilirsiniz. Bu elbisenin hazırlanışında naylonumsu bir ip ve ipe uygun bir numarada tığ yeterli. Bebek ölçülerini göz önüne alarak hazırlayacağınız bu elbiseyi kolsuz, yarım kol ya da tam kol olarak da hazırlayabilirsiniz.

Amigurumi oyuncak için elbise yaparken değişik süslemeler de kullanabilirsiniz. Ben örnek resimdeki gibi bir elbise hazırlayıp renkli pullar ile süsledim. Bu süslü elbiseyi oyunlarımızda düğün ya da özel bir davete giderken bebeğe giydiriyoruz. Yine benzer şekilde sadece beyaz renk ile ördüğüm, hafif tüller ile süslediğim bir amigurumi bebek elbisesini ise gelinlik olarak kullanıyoruz.

Sizlerde çocuklarınız ile yaratıcı oyunlarınıza amigurumi bebek elbise modelleri ile renk katabilirsiniz. Amigurumi bebek elbisesi nasıl yapılır sorusunun detaylı cevabı için aşağıdaki resimleri inceleyebilir, farklı tasarımlar hazırlayabilirsiniz.

amigurumi-bebek-elbisesi-yapmak

source

Yorum yapın