AMİGURUMİ BEBEK SAÇI YAPMAK

Amigurumi bebek saçı yapmak, amigurumi oyuncak yapım aşamalarından biridir. Sitede yer alan “Amigurumi” kategorisindeki diğer konularımda bebek yapımı, bebek elbisesi yapımı gibi konulara yer vermiştim. Şimdi ise hazırlanan örgü bebeklere güzel saç yapımını anlatacağım. Amigurumi bebek saçı nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğim bu yazımı dikkatlice okuyup uygulayarak siz de çok güzel bir bebek saçı hazırlayabilirsiniz.

Amigurumi bebek saçı yapımı için özel naylonumsu iplerden kullanmanız gerekir. Bebeğin saç rengini hangi renkte düşünüyorsanız o şekilde seçiminizi yapın. Ben genelde sarı saçlı oyuncak bebekleri sevdiğim için sarı ya da kahve tonlarını öneriyorum. Siz isterseniz siyah ve kırmızımsı tonları da kullanabilirsiniz. İp seçiminin ardından ipin kalınlığına göre bir dikiş iğnesi seçimi de yapmalısınız. İp ve iğne seçiminin ardından bebeğimizin saçlarını yapmaya başlayabiliriz.

Örnek çalışmada yapılan amigurumi bebek saçı, ön taraftan geniş kahküllü, arkalardan ise uzunca bir saç modeli. İnternette daha farklı saç şekilleri de mevcut, ancak ben bunun örülme ve bağlanma özelliği de olduğu için tercihimi bu modelden yana kullandım. Amigurumi oyuncak için saç yaparken ilk olarak yan ve arka kısımlardan şeritler şeklinde ip geçirin ve istediğiniz uzunluğa gelince kesin. Bu ipleri kopup çıkmamaları için atkı püsküllerinde yaptığınız gibi ufak düğümler ile sabitleyin. Bu şekilde 2-3 sıra yaptıktan sonra kahkül kısmı için bebek başının ön kısmına geçin. Bu kısımda da şerit şeklinde dikiş ile kahkül yapımını tamamlayın.

Amigurumi bebek saçı yapımı aşamalarını aşağıdaki resimden daha detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Bu şekilde hazırlanan saçları örüp ya da bağlayarak da kullanmak mümkün. Kolay gelsin.

 

amigurumi-bebek-saçı-yapmak

source

 


AMİGURUMİ KAKTÜS YAPMAK RESİMLİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir