AMİGURUMİ TIĞ İŞİ BEBEK YAPİMİ

Çocuklarını sevindirmek isteyen bütün bayanların merak ettiğiniz detaylar konumuzdadır. Uzun zamandır üzerinde çalışmalar yaptığımız amigurumi bebek yapımı hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Talimatlarına birlikte bebekleri yapmak için gerekli olan malzemeleriniz iki buçuk numaralı örgütü 1 adet ten rengi iplik bir adet beyaz iplik bir çift 12-13 milimetrelik amigurumi bebek için bir siyah naylon iplik ve boncuk elyaf olacaktır. Sizlerle paylaştığımız malzemelerde renk tercihlerinizi size bırakıyoruz.

Öncelikle temel örgü bilgilerine sahip tüm bayanların kolaylıkla yapabileceği amigurumi bebeklerimizin tığ tekniklerinden haberdar olanız gerekecektir. İğne ile  zincir çekme arttırma ve esnetme teknikleriyle istediğiniz bebeklerin yapıldığını belirtmek isteriz. Tığ bilgilerine sahip değilseniz sitemizdeki tığ işlerine başvurarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Öncelikle bebeğimizin neresini örmek istiyorsanız oradan başlayabilirsiniz. Kafası, gövdesi, kolları, bacakları olabilir. Biz genellikle ilk önce kafayı örüyor, ardından parçaları yapıştırıyoruz. Ördüğünüz parçaların sıraları şaşırtmak istemiyorsanız her sene başında farklı renkte bir iplik kullanmanız gerekecektir. Bebeğinizin kafasını yaparken elinizi içeri doğru gittikten sonra parçalara şekil verebilirsiniz. Bebeğimizin kafası için tek renk ip kullanıyoruz. renk uyumlarını yakalamanız bebeğinizin güzel ve hoş görünmesi adına önemlidir.

İlk olarak 26 cm ile elyaf dolduruyoruz bunu bir periyot olarak devam ettirdiğimiz de yani ardından tekrar yine de birer artırmalar şeklinde bebeğimizin kafasını tamamlıyoruz. Amigurumi bebeğin gözlerini dikmeyi de unutmuyoruz. Bunun için elimizin girebileceği kadar bir açıklık bırakıyoruz ve gözlerimizi bebeğin kafasını içeriden destekleyerek takıyoruz. Bebeğin diğer gövde, el, kollar, ayak ve bacaklar tamamlanır. En sonunda bebeğimizin yüz ifadesine karar vermeniz gerecektir.

Bu hediye edeceğimiz çocuk için oldukça önemlidir. Bebeğinize dilediğiniz gibi kirpik kaş ve ağız dokuyabilirsiniz. Bu noktada sizin hayal gücünüz ve yaratıcılığınızı konuşacaktır. Hepinize şimdiden kolay gelsin.

Yorum yapın