BONCUK İŞİ SALON TAKIMI MODELLERİ

Çeyizlerin gözdesi salon takımları, geçmiş yıllarda olduğu gibi günümüzde de sıkça kullanılıyor. Önceki yıllarda dantel olarak hazırlanan bu takımlar, son dönemlerde yerini boncuk işlemelerine bırakmış durumda. Görünüş olarak daha şık ve ışıltılı olan boncuk işi salon takımı modelleri sadece boncuklar ile ya da bez üzerine işlenerek ortaya çıkarılabiliyor.

Bez üzerine işlenerek hazırlanan boncuk işi takımlar genel olarak sehpa örtüsü, fiskos masası, masa örtüsü ve vitrin takımı ürünlerinden oluşuyor. Kişinin zevkine göre tasarımını yaptığı bu modellerde renkli boncuklar ile en fazla çiçek desenlerinin işlendiğini görüyoruz. Çiçek desenlerinin yanı sıra büyüklükleri değişen farklı boyutlardaki boncukların gelişigüzel sıralanması şeklinde de işlenen takımlar da bu sene oldukça moda.

Sadece boncuklar ile hazırlanan salon takımı modellerinde ise en fazla kar tanesi ve yıldız modelleri kullanılıyor. Farklı renkler ile işlenen bu modeller özellikle modern salon dekorasyonlarında çok şık duruyor. Kasnak kullanılarak da yapılabilen bu işlemeler, aynı zamanda marifetli ev hanımları için iyi bir de en kazanç kapısı durumunda. Siz de biraz olsun el beceresine sahipseniz boncuk işlemeyi öğrenebilir, hem kendiniz, hem sevdikleriniz için bu özel takımlardan hazırlayabilirsiniz.

Boncuk işleme  ve salon takımlarında kullanımı hakkında verdiğimiz bilgilerin ardından bu senenin en güzel boncuk işi salon takımı modelleri resim galerisine geçiyoruz. Siz de örnek resimlerimizi inceleyip kendinize bu özel takım modellerinden birini seçebilirsiniz…

Boncuk işi Salon Takımı Modelleri

Yorum yapın