BULAŞIKLARDA SU LEKESİ OLUŞUMUNUN ÖNLENMESİ

Bulaşıklarda su lekelesi oluşumunun önlenmesi için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Bulaşık makinesi ve elde yıkanan bulaşıklar için su lekelerinden kurtulabileceğiniz harika öneriler.

Bulaşıkların üzerindeki su lekelerinin kaynağı genellikle bulaşık makinesinin performansı olmaktadır. Bununla birlikte kullanılan deterjan kalitesi de önemlidir. Ayrıca, bulaşık makinesinin bakımı ve filtre temizliğinin rutin olarak yapılması gerekmektedir.

Bulaşık makinesinde kullanacağınız deterjan markasına, kendi deneyimleriniz sonucunda karar vermelisiniz.

Bulaşık makinesinin tuzsuz kullanılmamasına dikkat etmelisiniz. Tuzsuz yıkanan bulaşıklarda su lekesi görülme olasılığı yüksektir.

Bulaşık lekelerinin oluşmasını engellemek için makine parlatıcısı kullanmaya özen göstermelisiniz. Bulaşık makinesinin parlatıcı bölümüne kaliteli bir parlatıcı eklemelisiniz.

Bulaşıklarınızı yıkadıktan sonra, tam anlamıyla kurutma işlemi bitmeden kapağını açmamalısınız. Kurutma işlemi bitse bile bir süre bekleyip öyle açmalısınız.

Elde yıkanan bulaşıklarda su lekesini önlemek için bulaşık suyu içine sirke ekleyebilirsiniz.

Elde yıkadığınız bulaşıkların kuruması için bıraktığınız bölümde, diğer bulaşıklar ile aralarında mesafe olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle bardakları zemine tam kapalı olarak bırakmamalısınız. Bu durum bulaşıkların içinde buhar oluşmasına neden olur.


EV TEMİZLİĞİNDE SOĞAN MUCİZESİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir