ÇORAPLA YAPILAN KOLAY OYUNCAK BEBEK YAPIMI

Annelerin çocukları için yaptıkları yaratıcı ve hoş çalışmalardan biri ile yine karşınızdayız. Bir çeşit geri dönüşüm projesi olarak da nitelendirilebilecek özellikte olan bugünkü çalışmamızda kullanılmayan ya da çocuğunuza küçük gelen çorapları değerlendireceğiz. Çorapla yapılan kolay oyuncak bebek yapımı konusu ile siz de çocuğunuza yepyeni bir oyuncak hazırlayabilirsiniz.

Çoraptan Oyuncak Yapımı
Çoraptan Oyuncak Yapımı

Çoraptan bebek yapımı için tek bir çorap, makas, az miktarda elyaf ve dikiş ekipmanları yeterli olacaktır. Bu malzemeleri kullanarak siz de çok hoş ve dayanıklı bir oyuncak yapabilirsiniz. Şimdi gerekli malzemelerin ardından yapım aşamalarına geçebiliriz.

Çoraptan Oyuncak Yapma
Çoraptan Oyuncak Yapma

Çorap resimdeki gibi parçalara ayrılır. Bu parçalardan biri bebeğin vücudu, lastikli kısmı ise bebeğin şapkasını oluşturacak.

Çoraptan Oyuncak Yapımı Aşamaları
Çoraptan Oyuncak Yapımı Aşamaları

Oyuncak bebeğin bedenini oluşturacak olan parça çoraptan resimdeki gibi kesilerek alınır. Yandaki şekilde işaretlendiği gibi dikiş yapılır ve içine elyaf doldurulur.

Çoraptan Oyuncak
Çoraptan Oyuncak

Bebeğin baş kısmı için şekildeki gibi iki tane yuvarlak kesilir ve yüz şekli verilerek dikilir.

Çoraptan Oyuncak Bebek
Çoraptan Oyuncak Bebek

Elyaf doldurulan beden ile baş kısmı gizli dikiş ile dikilir.

Çoraptan Oyuncak Bebek Yapımı
Çoraptan Oyuncak Bebek Yapımı

Son aşama olarak bebeklerin baş kısımlarına diğer çorap parçası resimdeki gibi geçirilir ve uçlarına kurdele bağlanır.

Çorap ile Oyuncak Bebek Yapımı
Çorap ile Oyuncak Bebek Yapımı

Harika bebekler oyun için hazır…

Çorap ile bebek yapımı çalışmasını çocuklarınız ile birlikte yapıp eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Çorapla yapılan kolay oyuncak bebek yapımı aynı zamanda bazı okullarda proje ödevi olarak da veriliyor. Bu ödevlerde anne babaların çok fazla müdahale etmeden çocuklarına yardımcı olmalarını tavsiye ediyoruz.

Yorum yapın