ÇUBUKLU TOPUZ MODELİ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Çubuklu topuz modeli yapmak resimli anlatım başlıklı konum ile sizlere pratik bir saç modelinden daha bahsedeceğim. Daha önceleri sitede çok sayıda topuz ve pratik saç modeli paylaştım. Merak edenler bu konulara da ilgili kategorilerden ulaşabilirler. Bugün anlatımını yapacağım saç modeli, farklı bir aparat kullanılarak hazırlandığı için benim çok ilgimi çekti.

Çubuklu topuz modeli yapımı için japon çubuğu da denilen uzun ve biraz kalın çubuklardan yararlanabilirsiniz. Eğer bu çubuklardan temin edemezseniz iki adet aynı boyutlarda uzun çubuk kullanabilirsiniz. Bu saç modelinde kullanılan çubuklar saçta bırakılabildiği gibi çıkarılabiliyor da. Çubuklar saçınızda kalmayacaksa birbirleri ile uyumları çok da önemli değil.

Çubuklu topuz modelinin yapımı için ilk olarak saçınızı tarayın ve aşağıdan at kuyruğu şeklinde bağlayın. Saçınızı yana alın ve çubukları çapraz olarak kuyruğun iki tarafından tutun. Saçı döndürerek bükün ve topuz şekli verin. Topuzun etrafından kara maşa tokalar ile tutturun. Sabitledikten sonra isterseniz çubukları çıkarabilir, isterseniz de bu şekilde saçı kullanabilirsiniz.

Çubuklu topuz nasıl yapılır sorusunun cevabı olan konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek pratik saç topuzu hakkında daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

source

çubuklu-topuz-modeli-yapmak-resimli-anlatım

Yorum yapın