ÇUBUKLU TOPUZ MODELİ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Çubuklu topuz modeli yapmak resimli anlatım başlıklı konum ile sizlere pratik bir saç modelinden daha bahsedeceğim. Daha önceleri sitede çok sayıda topuz ve pratik saç modeli paylaştım. Merak edenler bu konulara da ilgili kategorilerden ulaşabilirler. Bugün anlatımını yapacağım saç modeli, farklı bir aparat kullanılarak hazırlandığı için benim çok ilgimi çekti.

Çubuklu topuz modeli yapımı için japon çubuğu da denilen uzun ve biraz kalın çubuklardan yararlanabilirsiniz. Eğer bu çubuklardan temin edemezseniz iki adet aynı boyutlarda uzun çubuk kullanabilirsiniz. Bu saç modelinde kullanılan çubuklar saçta bırakılabildiği gibi çıkarılabiliyor da. Çubuklar saçınızda kalmayacaksa birbirleri ile uyumları çok da önemli değil.

Çubuklu topuz modelinin yapımı için ilk olarak saçınızı tarayın ve aşağıdan at kuyruğu şeklinde bağlayın. Saçınızı yana alın ve çubukları çapraz olarak kuyruğun iki tarafından tutun. Saçı döndürerek bükün ve topuz şekli verin. Topuzun etrafından kara maşa tokalar ile tutturun. Sabitledikten sonra isterseniz çubukları çıkarabilir, isterseniz de bu şekilde saçı kullanabilirsiniz.

Çubuklu topuz nasıl yapılır sorusunun cevabı olan konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek pratik saç topuzu hakkında daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

source

çubuklu-topuz-modeli-yapmak-resimli-anlatım


İKİ ÖRGÜLÜ BALERİN TOPUZU YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir