DAMAT BOHÇASI HAZIRLAMA

Damat bohçası, yeni evlenecek olan çiftlerin birbirleri için yapmış oldukları bohçalara verilen isimdir. Tahmin edebileceğiniz gibi, damat bohçası, gelin adayı tarafından erkek arkadaşına yapılmakta olan bohçadır. Kültürümüzde nişan bohçaları ya da gelin ve damat bohçaları son derece önemli olup eski yıllardan bu yıla kadar halen büyük bir merakla yapılmaktadır. Bu, oldukça korunan bir kültürdür. Siz de yakın zamanda evlenecekseniz ve bohça yapmaya karar verdiyseniz, damat bohçası ile ilgili önerilerimizi dinleyebilir ve bohçanızı buna göre hazırlayabilirsiniz. Damat bohçasında yer alacak ürünlere ve damat bohçası tasarımlarına siz değerli okurlarımız için yer vereceğiz.

damat-bohcasi-1
damat-bohcasi-1

Damat Bohçası Nasıl Yapılır?

Damat bohçası hazırlamak isteyenler için en önemli adım, damada götürülecek olan bohçanın şekline karar vermek. Bu konuda birçok farklı tasarım ve stil bulunuyor. Siz de tamamen hayal gücünüzü kullanabilir ve erkek arkadaşınız için birbirinden güzel damat bohçaları hazırlayabilirsiniz. Damat bohçasının içine konulacak olan ürünler arasında çorap ve iç çamaşırları gibi ürünler yer almaktadır. Siz de bu konuda bir araştırma yapabilir ya da damadın ihtiyaçlarına göre uygun bir bohça hazırlayabilirsiniz. Bohçalar nişandan sonra ve düğüne yakın bir zamanda değiş tokuş suretiyle yapılmaktadır.

damat-bohcasi-2
damat-bohcasi-2

Özellikle son zamanlarda valiz biçimli damat bohçası hanımlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Sandal ve kayık biçimindeki bohçalar da sıklıkla tercih edilen unsurlar arasında yer almaktadır.

Yorum yapın