DANTEL MASA ÖRTÜSÜ MODELLERİ

Masa örtüleri, her genç kız çeyizinde mutlaka bulunan örtülerdir. Genelde dantelden yapılan bu örtüler, farklı boyut, model ve örneklerde hazırlanabiliyor. Zevke göre farklı renklerde de örülen dantel masa örtüsü modelleri konusunu sizler için araştırdık. Son dönemlerde en sık kullanılan örnekler ve en özel modeller hakkında yaptığımız araştırmayı şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

Dantel masa örtüleri genel olarak kare, dikdörtgen ve yuvarlak şekillerde hazırlanabiliyor. Dantelin ağırlıkta olduğu evlerde hem yuvarlak masa, hem fiskos masası, hem de büyük yemek masası için bu özel dantel ürünleri kullanılabiliyor. Çok fazla dantel işi kullanılmayan ya da tercih edilmeyen evlerde ise genelde sadece fiskos masasında küçük boyutlu masa örtüleri kullanılıyor. Dantel ile işlenen masa örtüleri, kullanan kişinin zevkine göre renkli ya da sade beyaz olarak hazırlanabiliyor. Son dönemlerde hazırlanan ve kullanılan modellerde, en fazla beyaz rengin kullanımı söz konusu. Bunun nedeni, beyazın her renk ve her tarza uyum sağlamasıdır. Eğer beyazın çok sade olduğu düşünülüyorsa, masa örtüsü kullanılırken altına astar gibi parlak ve farklı renkli kumaşlar da serilebilir. Bu kumaşlarda genelde sarı, pudra, kırmızı, pembe ve mavi rengin kullanımının yaygın olduğunu söyleyebiliriz. Astar olarak kullanılan kumaşların şekli ve boyutu, kullanılacak olan masa ve masa örtüsüne göre seçilebilir. Günlük kullanım için hazırlanan masa örtülerinde sade modeller kullanılırken, çeyizlik masa örtüleri için daha özel örnekler kullanılır.

Çeyizlik dantel masa örtüleri ve dantel masa örtüsü modelleri hakkında verdiğimiz kısa bilgilerin ardından resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Dantel Masa Örtüsü Modelleri

Yorum yapın