DANTEL PİKE YAPILIŞI VE MODELLERİ

Çok fazla marka artık ürün skalasını genişletmektedir. Hem çeşit olarak hem de renk ve model olarak birçok ürüne yer verilmektedir. Yeni bir idol olan dantel pike modelleri de bunlardandır.

Özellikle yeni evlenen hanımların daha çok tercih ettiği dantel pike modelleri son dönemlerde çok fazla tercih edilmektedir. Geleneksel bir görünüm sağlayan modeller odanın havasını da değiştirmektedir. İnce işlik ve detay özellikli bir takım olması emek gerektirdiğini göstermektedir. Tıh denilen bir malzeme sayesinde ipliklerle modeller oluşturulup, bu modellerin birleştirilmesi ile kumaşın üzerine yerleştirilir.

İsteğe göre kumaşın sarkan bölümlerine de eklenebilir. Birçok örgü sitesinde farklı model çeşitleri vardır. Bu modeller sayesinde kumaşın havası daha nostaljik bir görünüm kazanır. Kazandırılan görünüm sayesinde el emeğinin hoşluğu, göz alıcılığı mutlaka dikkatlerden kaçmayacaktır. Farklık ve naifliği arayan bayanlar için çok nadide bir seçimdir.

Dantelin alt rengi olacak kumaş park, mat şeklinde seçilebilir. Genellikle beyaza yakın renklerle kombin yapılmaktadır. Yatak örtüsü modeli olduğu için açık renkler tercih edilmektedir. Hanımların birçoğunun tercihi ise açık mavi ve pembe olmaktadır. Pudra rengi de üzerindeki dantel detaylarını daha çekici göstermektedir.

Dantel pike modelleri çok tercih edilse bile aslında çok incelikli kullanım gerektiren bir üründür. Ürünün hassas detayları yıpratılmaması için özen gösterilmelidir. Hatta üzerindeki dantel kısmı kumaştan ayrı yıkanabilse daha canlı bir görünüm sağlanır.

Yorum yapın