DANTELLİ SECCADE MODELLERİ

Dantel çeyizlik ya da günlük kullanım için gerekli olan tüm ürünlerde zaman zaman dantel işlemelerine rastlanıyor. Masa örtüsü, salon takımı, sehpa örtüsü, oda takımı, vitrin takımı olarak kullanılan bu dantel örnekleri seccadelerde de sıkça karşımıza çıkıyor. Bugünkü konumuzu merak eden ve bilgi sahibi olmak isteyenler için dantelli seccade modelleri hakkında yaptık. Araştırmalarımız sonucunda elde ettiğimiz bilgileri şimdi size aktarıyoruz…

Dantelli seccade modeli resim galerimize geçmeden önce kısaca bu özel örnekler hakkında bilgi vermek istiyoruz. Dantel işlemeleri seccade modellerinde işlemeler iki şekilde yapılır. Birinci türünde tamamen seccadenin her yeri dantel ile örülür ve altına genelde saten kumaş geçirilerek kullanılır. Bu tür seccadeler çeyizlik olarak son derece idealdir. İkinci dantelli seccade modeli olarak ise sadece kenar kısımları, baş kısmı ve zaman zaman da gövde kısmının kenarlarında dantellere yer verilir. Yine altına uygun bir kumaş geçirilerek kullanılan bu seccadeler, kanaviçe işlemeleri ile daha da zenginleştirilebiliyor. Günümüzde çok fazla dantel işlemeli seccade kullanılmasa da bazı yörelerde hala en sık tercih edilen dantel örneklerinin başında geliyor. Siz de kendiniz kullanmak için ya da çeyizlik olarak resim galerimizde yer alan modellerden birini seçip kullanabilirsiniz.

Dantelli seccade modelleri hakkında genel bilgiler verdikten sonra son dönemlerde en sık kullanılan seccade modeli örneklerinden oluşan resim galerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Dantelli Seccade Modelleri

Yorum yapın