DOĞAL TAŞTAN ÖRGÜ KOLYE YAPIMI

Doğal taştan örgü kolye yapımı gördüğüm en yaratıcı çalışmalardan biri. Yaz aylarında özellikle genç kızların üzerinde gördüğüm doğal malzemeler kullanılarak elde edilen takılardan biri olan bugünkü kolye yapımı çalışmam ile sizler de kendiniz için çok özel bir takı tasarlayabilirsiniz. Daha önceleri paylaştığım benzer konulara yine aynı kategoriden ulaşabilirsiniz.

Doğal taştan kolye yapımı için daha çok deniz kenarlarında bulunan hoş taşlardan kullanabilirsiniz. Eğer yakınınızda deniz ya da sahil yoksa bu tür taşları boncuk satan yerlerden de temin edebilirsiniz. Doğal taştan örgü kolye yapmak için oval ya da yuvarlak taşları seçmenizi tavsiye ediyorum. Zevkinize göre bu taşların büyüklüğünü, rengini de seçebilirsiniz.

Taşlı örgü kolye yapmak için taş seçimini yaptıktan sonra istediğiniz bir ip ile tığ işi kafes örgüsü yapın. Bu kafes örgüsünün içine taşınızı koyun ve taşı tam kaplayacak şekilde örmeye devam edin. Taşın her yerini kaplayacak şekilde örgüden sonra kapatın ve kolyenin her iki tarafından boyna takılması için zincir örün. Eğer kolye için farklı bir zincir kullanacaksanız örgüden de yapmaya gerek yok.

Doğal taştan örgü kolye nasıl yapılır sorusunun cevabını merak edenler için hazırladığım konumun sonuna geldik. Şimdi sizlerle doğal taşlı örgü kolye yapımının aşamalarını resimli olarak aktarıyorum. Kolay gelsin.

doğal-taştan-örgü-kolye-yapımı

source

Yorum yapın