DOĞAL YAĞ ÇÖZÜCÜ; TEMİZLEYİCİ KARBONAT KARIŞIMI

Doğal yağ  çözücü temizleyici karbonat karışımı ile kolay ve sağlıklı bir şekilde ev temizliği yapabilirsiniz.

Karbonat, kabartıcı özelliği sayesinde çok güçlü bir temizlik maddesi olarak kullanılabilmektedir. Diş fırçalama işlemlerinde de kullanılan karbonat, ev temizliği konusunda da çok başarılıdır. Karbonat kullanarak evinizdeki kir ve lekeleri derinlemesine temizleyebilirsiniz. Aşağıda yer verdiğim tarif ile çok kolay bir temizlik malzemesi oluşturacaksınız.

Malzemeler

Yarım su bardağı karbonat
1 su bardağı su
3’te 1 bardak sirke

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri uygun bir kap içinde karıştırın ve macun kıvamı elde edin. Ardından da, temizlemeniz gereken yerlere sürebilirsiniz. Yağlı bir fırın, lavabo, ocak gibi yerlerde çok etkilidir. Bu bölümlere sürdüğünüzde 2 dakika kadar bekleyin. 2 dakika sonra kirlerin hareket etmeye başladığını görebilirsiniz. Sonra bez ile iyice silip, pırıl pırıl hale getirin. Doğal bir yağ sökücü olan bu tarifi, evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Kimyasallar gibi zararlı olmadığı için, özellikle mutfakta kullanmanızı öneriyoruz. Basit ve az malzemeyle yapıldığı için de oldukça düşük maliyetlidir.

 


LAMİNAT PARKELERİN PARLATILMASI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir