El Örgüsü Bolero Modelleri

EL ÖRGÜSÜ BOLERO YAPIMI VE MODELLERİ

Hemen her sezonun en sevilen örgü modellerinden biri olan bolerolar renkli ve sıcak bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle kısa hırkalar olarak tabir edebileceğimiz el örgüsü bolero modellerine geçmeden önce dilerseniz çoğunlukla biz kadınların ortak noktası olan örgü örmenin bazı püf noktalarına göz atalım:

  • Öreceğiniz şeye uygun yün seçin. Örneğin bere ya da atkı gibi parçalarda daha kalın yünler hoş durabilirken aynı kalınlıktaki yün öreceğiniz bir kazak için fazla sert olabilir.
  • Öreceğiniz örneği gösterebilecek bir renk tercih edin
  • Örgünüzün ilmeklerini ne çok sıkı ne de çok gevşek tutun. Sıkı ilmekle örülen örgü fazla sert olur ve örgünün dökümlü şıklığını kaybeder. Çok gevşek ördüğünüzde de, örgünüz fazla yumuşak olur, sarkar, ördüğünüz örneği göstermez ve çirkin bir hal alır. O yüzden örerken rahat olun ve parmaklarınızın ritmini yakalayın. Bir süre sonra şiş ve yün birbirini tanıyıp ortak bir hız bulacaktır. Siz sadece örgünüzün akıp gitmesine izin verin.

Genel bolero modelleri

Her renk ve her modelden bolero örgü modelleri yapılabilir fakat el örgüsü bolero modelleri genellikle dirsek kollu, yakasız ya da volanlı yakalı, düğmesiz ya da tek düğmelidir.  El örgüsü bolerolar göğüs altında biten kısa ve cepken türündedir. Özellikle düz elbiseler ya da gömleklerle kullanıldığında çok şık bir etki bırakırlar.


SAÇ ÖRGÜ HIRKA YAPILIŞI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir