EN GÜZEL ÇEYİZLİK LİF MODELLERİ

Genç kızlar evlenmeden önce havlu, yatak örtüsü ve lif gibi çeşitli eşyaları hazırlayarak çeyiz haline getirirler. Çeyizlik lif modelleri oluşturmak için el becerisine gerek duyulmaktadır. Emek verilerek hazırlanan bu tür ürünler, yeni gelin evlerinin vazgeçilmez parçalarından biri olarak bilinmektedir. Lif, banyoda kullanılan, yıkanma ya da keseleme işlevini yerine getiren bir üründür.

Öyle ki her kadın, birbirinden güzel renk ve modeldeki lifleri kullanmaktan büyük keyif almaktadırlar. Çeyizlik lif modelleri, genellikle renkli yün iplerden dokunmaktadır. Günümüzde yapılan modellere bakıldığında genel olarak çiçek, lale veya meyve motiflerinin işlendiğini görmek mümkün olacaktır. Bu tür motifler, banyolara inanılmaz bir şıklık kazandırdığı gibi aynı zamanda da renk katmaktadır.

Çeyizlik lif modelleri incelenerek, her kadın aynı modeli yaparak, çeyizi için bir ürün daha elde edebilir. Çeyiz, genç kızlar için çok önemlidir. Çünkü evlenmeden önce hazırlanan bu tür ürünler, evlendikten sonra daha az masraf olmasına ve de hazır eşya bulunmasına vesile kalmaktadır. Lifler sadece çeyiz için yapılan ürünler değildir. Günümüzde bir çok ev kadını da lif motifleri dokuyarak, banyolarına daha modern bir görünüm kazandırabilmektedir. Liflerin daha modern bir görünüm kazanması için bir çok renkte ip kullanımına özen gösterilmesinde fayda olacaktır. Tek renk olarak dokunan motifler basit görünümlüdür. Fakat birbirinden farklı renklerin harmanlanmasıyla daha modern lif örnekleri ortaya çıkarmak da kaçınılmaz olacaktır.

blankblankblankblank

İlginizi Çekebilir

SABUN BEZİ YAPILIŞI VE MODELLERİ

Son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz sabun bezi modelleri, aslına bakıldığında bir çeşit liftir. İnsanlar …

Leave a Reply

Your email address will not be published.