EN GÜZEL ÖRGÜ BAYAN YELEK MODELLERİ

Geçmiş zamanlardan itibaren hala güncelliğini koruyan ve özellikle soğuk kış günlerinde ve bahar aylarında tercih sıralamasında en başlarda yerini alan örgü bayan yelek modelleri, bu yıl da en gözde modeller arasındadır.  Evinizde kendinize veya sevdiklerinize dilediğiniz modelde örebileceğiniz bu yelekler ile hem modaya uyum sağlamış olacaksınız hem de kullanışlı, dayanıklı yeleklere sahip olacaksınız.

Örgü bayan yelek modelleri, şiş veya tığ ile örülebilen yeri geldiğinde ise ikisinin de bir arada kullanılarak çeşitli modeller ve detaylar oluşturulan giysilerdir. Örgü konusunda deneyimsiz olanlar için de bilinmesi gereken önemli noktalardan biri örmek istediğiniz modele göre tığ veya şiş numarası belirlemektir. Her modele her tığ ve şiş uygun olmamaktadır.

Deneyimsiz hanımların da kolayca yapabileceği, Selanik örgüsü ile yapılmış yelek modelleri yine bu yıl gözde modeller arasındadır. Genel olarak 4,5 numaralı şiş yordamıyla örülmesi doğru olan bu yelek modelini tercih edebilirsiniz. Selanik örgünün dışarıdan görünümü lastik izlenimi yaratmaktadır. Kalın bir örgü olan Selanik örgüsü ile salaş ve şık modele sahip yelekler örebilirsiniz. Gayet sıkı olmayan aksine gevşek şekilde örülen Selanik örgüsünün ilk aşaması; öncelikle ip ön tarafa alınır ve bir ilmek atılır ardından bir ilmek daha atmadan alınır ve üzerine ip dolanmak suretiyle tamamlanır. ,

Bu şekilde ilk sıra bittikten sonra ikinci sırada; ilk aşamada üzerine ip doladığımız ilmeklerin örülmesiyle tamamlanır. Tek ilmeklerin üzerine de ip dolanmasıyla bu sıra da tamamlanır. Selanik örgüsü için 2 ters 2 düz şeklinde örüldüğü söylenebilir. 3 ters 2 düz şeklinde örülen Yalancı Selanik örgüsü ile de çok güzel yelek modelleri örebilirsiniz.

 

Yorum yapın