EN GÜZEL TÜLBENT OYALARI 80 ADET

Tülbent oyaları, marifetli hanımların severek ördükleri örgü modelleridir. Kısa sürede hazırlanıp bitirilmesi yönü ile sabırsız bayanların da severek sıkılmadan yaptıkları bu oyalar, tığ ve şiş işi olarak örülebiliyor. Hem genç kız çeyizleri hem de hemen kullanım için ideal olan bu oyalar, boncuk ve pullar ile süslenerek daha da zengin bir hal alıyor. Sizler için özel olarak seçtiğimiz en güzel tülbent oyaları 80 adet resim galerisini eklemeden önce genel olarak tülbent oyaları hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz.

en güzel tülbent oyaları modelleri ve örnekleri
en güzel tülbent oyaları modelleri ve örnekleri

Tülbent oyaları yeni örgüye başlayan bayanların bile çok kolay bir şekilde hazırlayabileceği özelliklerdedir. Genel olarak hazırlanmak istenen tülbentin kenar kısımlarına işlenerek örülen bu örnekler, kimi zaman uzunca örülüp sonradan tülbentlerin kenarlarına dikilebiliyor. Günlük kullanım için hazırlanan tülbent kenarları daha ince ve basit olarak hazırlanırken özel kullanım ya da çeyizlik olarak hazırlanan tülbent oyaları daha özenli olarak hazırlanır. Çeyizlik tülbent kenarlarında boncuk ve pul işlemeleri de sıkça kullanılır. Daha çok iğne oyası olan bu örneklerde iki ya da daha fazla farklı renk ile desen verilerek hazırlanan örnekler sık kullanılır. Kullanılan tülbente ve üzerindeki desene göre oya renklerinin seçildiği tülbent kenarları, tek renk olarak da hazırlanıp kullanılabiliyor.

Tülbent kenarı oyaları hakkındaki kısa bilgilerimizin ardından en güzel tülbent oyaları 80 adet isimli resim galerimizi ekleyebiliriz. Siz de bu hoş örneklerden istediklerinizi kendiniz ya da sevdikleriniz için hazırlayabilirsiniz.

En Güzel Tülbent Oyaları 80 Adet

Yorum yapın