HAMA BONCUĞU NASIL KULLANILIR?

Hama boncuğu nasıl kullanılır başlıklı konum ile sizlere eğlenceli bir hobiden bahsetmek istiyorum. El emeği ve hobi işleri ile uğraşan pek çok bayanın bildiği hama boncukları ile ben geçtiğimiz günlerde tanıştım. Çok yaratıcı ve eğlenceli çalışmaların olduğunu gördüğüm bu hobi tekniğinin detaylarını şimdi sizlerle paylaşacağım.

Hama boncukları diğer adı ile hobi boncukları, özel tablalarının üzerine yerleştirilip desen verilen boncuklardır. Farklı pek çok çalışmada kullanılan bu boncukları hobi malzemesi satan mağazalarda, kırtasiyelerde ya da online satış yapan bazı alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz. Yetişkinlerin çok hoşuna giden bu çalışmalar, aynı zamanda minik çocukların da zeka ve hayal güçlerinin gelişimi için çok ideal çalışmalar. Bu tür çalışmaları siz de çocuklarınız ile birlikte yapıp renkleri öğrenmesini ve hayal gücünü geliştirmesini sağlayabilirsiniz.

Hobi boncukları olarak da geçen hama boncuklarının kullanımı için ilk olarak kendileri gibi plastik olan tablaların üzerine istediğiniz şekilde sıralayın. Bu arada boncukların birbirine yapışmasına dikkat edin. İstediğiniz deseni verdikten sonra tabla üzerindeki boncukların üzerine yağlı kağıt yerleştirin. Ütüyü en düşük sıcaklığa getirin ve kısa süreli sadece boncukların eriyip birbirine yapışmasına yetecek kadar süreli olarak boncukların üzerinde tutun. Boncuklar soğuduktan sonra çıkarıp istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Hama boncuğu nasıl kullanılır başlığı ile sizlere hobi boncukları ile nasıl çalışılacağını anlattım. Hama boncukları ile yapılan farklı çalışmalara siteden ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

hama-boncuğu-nasıl-kullanılır

Yorum yapın