KARBONAT İLE ETKİLİ LAVABO TEMİZLİĞİ

Karbonat ile etkili lavabo temizliği için uygulamanız gereken yöntemleri sizler için araştırdım. Karbonat ile ev temizliği yapmak hem çok hijyenik hem de sağlıklıdır. Karbonatı bir çok alanda kullanabileceğiniz gibi lavabo temizliğinde de tercih edebilirsiniz.

Karbonat, içerdiği sodyum, magnezyum, kalsiyum, amonyum, baryum gibi maddeler sayesinde inatçı kirler üzerinde bir güçlü etkilidir. Kirlerin yumuşamasını ve kolayca temizlenmesini sağlar. Bununla birlikte iyi bir lavabo açıcıdır. Lavabo içinde oluşan kötü kokuların da giderilmesine yardımcı olur.

Lavabo temizliğinde karbonatı yalnızca su ile kullanabilirsiniz. Öncelikle lavabonun içini ıslak bir bezle silin. Daha sonrada inatçı lekelerin üzerine bir miktar karbonat döküp 15 dakika kadar bekleyin. Ardından da sünger ile ovalayın ve lekelerin tamamen çıkmasını sağlayın. Parlak bir lavabo için karbonat ile birlikte limon suyunu karıştırın ve tüm lavaboya dökün. Biraz bekledikten sonra lavabonun içine sıcak su ile temizleyin.

Karbonatı lavabo açıcı olarak kullanmak için bir su bardağı kadar karbonatı lavaboya boşaltın. Daha sonra elma sirkesi ya da üzüm sirkesini lavabo deliğine dökün. Karbonat ile sirke birbirine karışıp tüm tıkanıklıkları temizleyecektir.

Yorum yapın