KARTONDAN OYUNCAK YATAK YAPMAK ŞABLONLU ANLATIM

Kartondan oyuncak yatak yapmak çalışması, çocuklar için minik oyuncak yapımı araştırmaların sırasında karşıma çıktı. Çok hoşuma giden ve tavsiye edeceğim çalışmalar arasında yer alan bu projeyi sizlerle de paylaşmak istedim. Daha önceden paylaştığım kartondan oyuncak yapımları gibi pratik olan bu çalışmanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kartondan oyuncak bebek yatağı yaparken kolay kesilen bir karton kullanmalısınız. Kırtasiyelerde satılan mukavvalar da bu çalışma için ideal bir malzeme olabilir. Aşağıda şablonunu verdiğim şekle göre istediğiniz boyutta bir oyuncak yatak hazırlayabilirsiniz. Bunu yaparken çocuğunuzun oyuncağının boyutunu göz önüne alabilirsiniz.

Kartondan oyuncak bebek yatağı yapımı çalışmasında en çok dikkat etmeniz gereken bokta, boyutların ve geçirme yerlerinin iyi ayarlanmasıdır. Maket hazırlamayı bilenlerinizin bu çalışmayı yaparken daha az zorlanacağını düşünüyorum. Kesim ve delik açma aşamasında çocuğunuzun uzak tutsanız bile birleştirme aşamasında takma işlemini ona bırakıp kendi oyuncağını kendisinin yapmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuz için evde kartondan oyuncak bebek yatağı hazırlamak için aşağıdaki şablon ve resimli anlatım aşamalarını izleyebilirsiniz. Dikkatlice hazırladığınız bu oyuncak ile çocuğunuzu mutlu edebilirsiniz. Kolay gelsin.

kartondan-oyuncak-yatak-yapmak-şablonlu-anlatım

source

Yorum yapın