KOLAY ETAMİN ÖRNEKLERİ

Etamin işlemek son derece zor bir iştir. Fakat kolay etamin örnekleri de yok değildir. Günümüzde çeyiz hazırlayan kızların, çeşitli ürünlerde etamin kullanımına özen gösterdikleri görülmektedir. Öyle ki etamin işlemek, hem çeyizlere hem de evlere inanılmaz derece güzel bir görsellik ve zenginlik kazandırmaktadır.

Çünkü yapılmış olan diğer tüm el işlerinden çok daha farklı ve gösterişli görünümleri bulunmaktadır. Eğer çeyizinizin ya da evlerinizde bulunan çeşitli örtülerin daha dikkat çekici olmasını istiyorsanız, sizler de kolay etamin örnekleri deneyebilirsiniz. Etamin işlemek için bazı detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Ortaya güzel bir motif çıkarmak için her şeyden önce yapılmak istenen motifin örneğinin bulunması gerekmektedir. Sonrasında ise bu motifleri hangi renkte görmek istediğinize karar vermelisiniz.

 

Renk kararı verip, örnek bulduktan sonra işler çok daha kolay hale gelecektir. Etamin işlemek için öncelikle ipten bir parça kesilmesi gerekir. Bu uzunluk, kişinin nasıl kolay çalışacağına göre belirlenmektedir. Bir sonraki adım ise kesilen ip parçasına iğne geçirmek ve ucuna kör düğüm atmaktır. Modelin ilerleyen zamanlarda kullanıma bağlı olarak bozulmaması için, düğümün sağlam atılmasında fayda olacaktır. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra etamin işlemeye başlamak mümkün hale gelecektir. Etamin dokuması aynı kanaviçe dokuması gibi çarpı şeklinde yapılmaktadır. Kumaşa atılan çarpılar, motife göre şekillendirilmelidir. Modelin arkasının güzel ve temiz görünmesi açısından, dikkatli çalışmaya özen gösterilmelidir.

blank

blank

İlginizi Çekebilir

ÇEYİZLİK MOTİF İŞLEMELİ PATİK YAPIMI

ÇEYİZLİK MOTİF İŞLEMELİ PATİK MODELİ

Çeyizlik Motif İşlemeli Patik Modeli Çeyizlik motif işlemeli patik modeli, hanımların çeyizlerinin başlıca parçaları arasında …

Leave a Reply

Your email address will not be published.