KOLAY ETAMİN ÖRNEKLERİ

Etamin işlemek son derece zor bir iştir. Fakat kolay etamin örnekleri de yok değildir. Günümüzde çeyiz hazırlayan kızların, çeşitli ürünlerde etamin kullanımına özen gösterdikleri görülmektedir. Öyle ki etamin işlemek, hem çeyizlere hem de evlere inanılmaz derece güzel bir görsellik ve zenginlik kazandırmaktadır.

Çünkü yapılmış olan diğer tüm el işlerinden çok daha farklı ve gösterişli görünümleri bulunmaktadır. Eğer çeyizinizin ya da evlerinizde bulunan çeşitli örtülerin daha dikkat çekici olmasını istiyorsanız, sizler de kolay etamin örnekleri deneyebilirsiniz. Etamin işlemek için bazı detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Ortaya güzel bir motif çıkarmak için her şeyden önce yapılmak istenen motifin örneğinin bulunması gerekmektedir. Sonrasında ise bu motifleri hangi renkte görmek istediğinize karar vermelisiniz.

yeni kalpli etamin ornekleri kalp kanavice modelleri13 e1439038189463 570x415 1
yeni-kalpli-etamin-ornekleri-kalp-kanavice-modelleri13

 

Renk kararı verip, örnek bulduktan sonra işler çok daha kolay hale gelecektir. Etamin işlemek için öncelikle ipten bir parça kesilmesi gerekir. Bu uzunluk, kişinin nasıl kolay çalışacağına göre belirlenmektedir. Bir sonraki adım ise kesilen ip parçasına iğne geçirmek ve ucuna kör düğüm atmaktır. Modelin ilerleyen zamanlarda kullanıma bağlı olarak bozulmaması için, düğümün sağlam atılmasında fayda olacaktır. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra etamin işlemeye başlamak mümkün hale gelecektir. Etamin dokuması aynı kanaviçe dokuması gibi çarpı şeklinde yapılmaktadır. Kumaşa atılan çarpılar, motife göre şekillendirilmelidir. Modelin arkasının güzel ve temiz görünmesi açısından, dikkatli çalışmaya özen gösterilmelidir.

 

kolay fil etamin ornegi

basit etamin ornekleri 9714

kolye icin nakis ornekleri mimuu com 73 300x300 1

Yorum yapın