KOLAY ÖRÜLEBİLECEK HIRKA ÖRNEKLERİ

Kolay örülebilecek hırka örnekleri ile, kış mevsimini şık bir görünümle geçirebilirsiniz. Kolay bir örgü tasarımına sahip olan bu hırkalar, hem günlük kullanım için hem de gezmeye giderken rahatlıkla giyebileceğiniz tasarımlara sahip.

Hırka Nasıl Örülür?

Yumuşak bir hırka istiyorsanız, ip seçimini de yumuşak tercih etmelisiniz. Ayrıca, yumuşak hırkaların temelinde şiş ile örmek gelmektedir. Salaş bir örgü tekniği ile, salaş bir hırka oluşturabilirsiniz. Yumuşak ip seçimi yaparken, kaşındırmayacak yapıya sahip olmasına dikkat etmenizi öneriyorum. Bunun dışında, renk seçimini tamamen size bırakıyorum. Aşağıdaki görsellerde yer alan örnekleri inceleyerek, nasıl yapıldığı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. En basit örgü tekniği kullanılarak yapılan bu hırkaları, siz de çok kısa sürede ve kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Kalın şiş kullanırsanız, daha salaş bir hırka ortaya çıkarabilirsiniz. İnce şi ile, sıcak tutan, kalın bir hırka örmüş olursunuz. İnce şiş ile örülen hırkalar biraz daha fazla zaman almaktadır. Kalın şiş ile örürseniz, bir günde bile hırkanızı giyilebilir hale getirebilirsiniz.


2017'NİN MODASI UZUN HIRKA MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir