MOTİFLİ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Motifli bayan patik modeli yapımı konusu ile pratik ve çok özel bir bayan patik modelinden bahsedeceğim. Tığ işi yapılan bu modelin sizlerin de çok hoşunuza gideceğine eminim. Yeni tığ işi örgüsüne başlayanların bile kolaylıkla hazırlayabileceği bayan patik modelinin yapımını sözü daha fazla uzatmadan anlatmak istiyorum.

Motifler ile bayan patik modeli için ayağınıza göre büyüklüklerde 6 adet motif kullanmanız gerekli. Bu motifleri çok basit örnekler ile hazırlayabilir ve kolayca birleştirebilirsiniz. Tek renkli olarak hazırlayabileceğiniz motifli bayan patik modelini dilerseniz, renkli motifler ile de hazırlayabilirsiniz. Ben bu modeli renkli ipler ile denemeyi düşünüyorum.

Bayan patik modeli yapımı için kullanacağınız motiflere zincir çekip halka yaparak başlayın. İlk sırada trabzan yaparak dairenin içini doldurun. İkinci sırada trabzanların üzerine batarak 3 trabzan 3 zincir şeklinde devam edin. Bir sonraki sırada zincirlere trabzan yapın ve trabzanların üzerinden de zincir çekin. Bu şekilde istediğiniz boyuta ulaşana kadar motifleri hazırlayın. En son alt tabana iki yan tabaklara iki ve üst tabana iki adet motif gelecek şekilde dikimini yapın.

Motifli bayan patik modeli nasıl yapılır, sorusunun cevabını vermeye çalıştığım konumun burada sonuna geldim. Tığ işi örgü bilen bayanların kısa sürede hazırlayıp tamamlayacağı bu hoş modeli siz de yapmak isterseniz, detayları için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

motifli-patik-modeli

Yorum yapın