ORGANZE KURDELE İLE GÜL YAPMAK

Organze kurdele ile gül yapmak fikri uzun zamandır aklımda olan bir fikirdi. Bayan ya da çocuk abiye kıyafetlerinde sıkça karşıma çıkan bu güzel güllerin nasıl yapıldığını merak ettim ve araştırdığında çok sayıda farklı yöntemin kullanıldığı gördüm. Ben bugün sizlere en kolay ve en güzel şekilde organze kurdeleden gül yapımını anlatacağım. Sözü çok fazla uzatmadan çalışmanın detaylarına geçmek istiyorum.

Kurdele gül yapımı ile ortaya çıkan hoş güller, giyim ürünleri, farklı dekoratif ürünler ve aksesuarlarda kullanılabiliyor. Özel tüle benzeyen kurdeleler ile yapılan bu gülleri tek bir tane kullanabileceğiniz gibi çok sayıda gülü bir arada da kullanabilirsiniz. Nerede kullanacağınıza tamamen hayal gücünüz ile karar verebileceğiniz kurdeleden güllerin hazırlık aşamasında uzun organze kurdele, minik toplu iğneler, dikiş iğnesi ve dikiş ipi yeterlidir.

Aşama aşama hazırlanan kurdele gül yapımı için ne kadar kademeli çalışma yaparsanız o kadar büyük bir gül elde edersiniz. Kurdeleden gülün boyutunu ayarlamak için ilk olarak en iç tabakasından başlayıp istediğiniz boyuta gelene kadar dış tabaka eklemesi yapabilirsiniz.

Farklı katlama tekniğinin kullanılması ile elde edilen organze kurdeleden gül yapımının aşamalarını aşağıda bulabilirsiniz. Resimleri inceleyip aynı şekilde dikkatlice aşamaları yerine getirerek kurdeleden bir gül sahibi olabilirsiniz. Kolay gelsin.

organze-kurdele-ile-gül-yapmak

source

Yorum yapın