ÖRGÜ BARDAK ALTLIĞI YAPIMI

Örgü bardak altlığı yapımı konusu ile sizlere çok hoş ve özel bir örgü üründen bahsedeceğim. Her tür bardak için altlık olarak kullanılabilen bu ürünlerin özel olmaları, her evde bulunmaması ve kullanılmamasından kaynaklanıyor. Bir misafirlik ya da ziyarete gidildiğinde bardak altlığı ya da fincan altlığı olarak genelde takım satılan bardakların altlıkları kullanılıyor. Değişiklik ve örgü ürün sevenler için çok pratik ve çok eğlenceli örgü altlık yapımının detaylarını şimdi aktarıyorum.

Örgü bardak altlığı yapımı için ilk olarak zincir çekerek örgüye başlayın. İsterseniz orta kısmın tamamen kapanması için sihirli halka ile örgüye başlayabilirsiniz. İlk sırada halka içini trabzanlar ile doldurun. Yapmak istediğiniz bardak altlığının genişliğine göre bunu ayarlayabilirsiniz. İlk sıradan sonra diğer sıralarda yine trabzan yaparak bardak altlığına devam edin. Bu sıralarda belirli aralıklar ile trabzan arttırması yapmalısınız. Arttırma için her hangi bir sayı vermiyorum, onu kendi örgünüzün sıkılığına göre kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Tığ ile bardak altlığı yapımının ilk aşaması olan yuvarlak kısım tamamlandıktan sonra şekil vermek için aynı noktaya 3 trabzan batıp atlama yaparak motifi tamamlayın. Zevkinize göre isterseniz sadece bu hali ile de örgü bardak altlığını kullanabilirsiniz. Eğer biraz renk vermek isterseniz, farklı renk bir ip ile son trabzanın hizasından batıp zincir çekerek motif üstü örgü yapabilirsiniz.

Örgü bardak altlığı nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle bu sevimli çalışmanın resimlerini paylaşıyorum. Sizde bu çalışmaları inceleyip kendi örgü bardak altlıklarınızı hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

örgü-bardak-altlığı-yapımı-resimli-anlatım

Yorum yapın