ÖRGÜ BEBEK TULUMU YAPILIŞI VE MODELLERİ

Uyurken bebeğinizin üstünü açması anneler için hep bir kaygı sebebi olmuştur. Üşüyor olması ama gene de uyku arasında üstünde bir şey bırakmaması da bebeklerin sıkça yaptıkları davranışlardandır. Buna çözüm olarak örgü bebek tulumu modelleri bir kurtarıcı durumdadır. Tulumun içinde uyuyan bebekler üstlerini açma derdi olmadığı için daha rahat ve huzurlu uyuyacaklardır. Günümüz modasına uyulan örgü modelleri de çeşit çeşit seçenekler ile bebeklerin rahatı için tercih edilmektedir.

Yapılışı, bilenler için kolay olduğu ve görselliği ile dikkat çekmesi de ayrı bir güzelliktir. 3,5 numaralı şiş ve merserize ip kullanımı örgüye başlangıç için uygundur. İki yüz elli ilmek ile başlanılan örgüye tulumun ağız kısmına yapılacak pirinç örgü ile devam edilir. Bu sayılar standart ve şık bir örgü modeli için geçerlidir. Bu şekilde yirmi sıra ördükten sonra iki yandan on dört ilmek pirinç örgü olarak lastik kısmı bırakılır. 1.80 cm kadar örüldükten sonra altmış cm den ikiye katlayıp yanlarından dikilir. Böylelikle torba şeklini alacak ve tulum olarak kullanılacaktır.

Sade ve şık duran bu örgü tulum modelinin anneler tarafından tercih edilmesi, bebeğin sıcak bir uyku alması konusunda önemlidir. Bebek söz konusu olunca kullanılan malzeme ve diğer işlemler ise dikkat gerektiren ve önem arz eden durumlardır. Bunlara dikkat ederek daha rahat bir işçilik çıkarılması, annenin içinin rahat etmesi konusunda önemli bir husustur.

Yorum yapın