ÖRGÜ BEBEK VE ÇOCUK BERE MODELLERİ

Çocuklarınız İçin Özel Örgü İle Örme Bebek Ve Çocuk Bere Modelleri 

El işi ve emeği örgü modeller artık günümüzde çok daha değerli ve tercih edilir bir hal aldı. Özellikle çocuklar için birbirinden güzel ve farklı örgü ile örme bebek ve çocuk bere modelleri hazır bere modellerine taş çıkaracak cinsten. Örmesi de oldukça kolay olan bu modellerinden bir kaçını çocuğunuz ya da torununuz için örebilirsiniz. Aynı zamanda da oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Sizler ve çocuklarınız için örgü ile örme bebek ve çocuk bere modelleri içinden yılın en çok tercih edilen modelinin örneğini paylaşmak istiyoruz. Dilerseniz tamamı uyumlu ya da kontras renklerden oluşan 3 farklı renk kombinasyonu kullanarak örebileceğiniz bu modelde ana renk, 3,5 numara şiş ile 76 ilmek olarak başlanır. İlk iki sırayı ana renk olarak lastik örebilir kalan lastik kısmını da kontras bir renk ile devam edebilirsiniz. 3 düz, 1 ters şeklinde 18 sıra lastik ördükten sonra ana renk 4mm şiş ile haraşo örerek gövde örülmeye başlanır. Ana renk 3sıra, kontras renk 1 sıra haraşo örülür. Toplam ana renkle 3 tekrar yapınca tepe eksiltmelerine başlanır. Sağa yatık kesme, sola yatık kesme, klasik kesme değil de sadece her dört hattın, her iki kenarından kesilerek ve berenin üst tarafına da ponpon konarak bere tamamlanmış olunur.


ÖRGÜ BAYAN YELEKLERİ YAPIMI VE MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir