ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri

Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her türlü eşyamızı koyabilir, saklayabilir ve güvenli şekilde taşınmasını sağlayabiliriz. Deri çantalar, süet çantalar gibi sanayi ürünü çantalar göz önünde çok fazla bulunmaktadır. Farklılık arayan ve farklı olmayı seven kişiler ise, örgü çanta modellerinden yana tercihlerini kullanmaktadır. Çantada alışılmışın dışına çıkıp bir devrimi bozan kişiler, örgü çantalarını hazır alabilecekleri gibi kendileri de çantalarının imalatında patron olabilirler. Gerek kurslar yardımıyla çantalarını yapabilir gerekse el örgüsü çantaları kendi el emekleri ile yapabilirler.

Halattan Çanta Yapımı

Farklı modelleri kullanmayı seven, gelenekselin ve alışılmışın dışına çıkmaktan hoşlanan kişiler, halatın kalınlığından zariflikler elde edebilirler. Şakayıklarla süsledikleri halat ipten yapılmış çantalar, içerisi su geçirmez maddelerle kaplandığı takdirde her mevsimin kullanılan parçaları haline gelecektir. Kalın tığ veya şişlerle yapılan bu çanta modeli, genç ve orta yaşlı kesimin vazgeçemediği bir ürün olarak yerini bulacaktır. Marine görünümünde olan çantalarınız şıklığınızı arttırmaya yetecektir. Yapımı oldukça kolaydır ve ister sıkı örgü şeklinde isterseniz de gevşek örgü şeklinde halattan çanta yapabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=MPa4jnKg9h8

 

Artmış İpleri Değerlendirme

Çoğu kadın yapmış olduğu örgüler sonucunda birçok parça ipi değerlendirmeyi bilememekte ve kalan ipleri atmaktadır. Oysa kalan ipleri bir araya getirerek rengarenk çantalar elde edilebilir ve yazın cıvıltısı arasında, özellikle plajlarda kullanıma hazır hale getirilebilir. Büyüklüğünü dilediğiniz gibi yapabileceğiniz çantalarınızda güvenle eşyalarınızı taşıyabilir, sıcak ve nemden koruma altına alabilirsiniz. Ancak içerisine su geçirmez ürün koymadığınız her bir örgü çantanız suya karşı dayanıksız olacaktır. Bunu unutmamanızda fayda var. Ürünlerinizi elde ederken veya satın alırken bu noktayı gözden kaçırmamanız özellikle tavsiye edilmektedir.

Yorum yapın