ÖRGÜ ERKEK ATKI YAPIMI

Örgü Erkek Atkı Nasıl Yapılır?

Erkek kış modasının vazgeçilmez aksesuarları arasındadır farklı renk ve desendeki atkılar. Bizde kış henüz bitmemişken, soğuk günlerde sevdiklerinize eşlik edip onları sıcacık tutacak kolay ve şık bir örgü erkek atkı model yapımı anlatalım o halde:

Hem spor kıyafetlerle hem de şık bir takım elbise ile de kullanılabilecek bu model için 5 mm ya da 6 mm şiş kullanılmalı. Yine aynı şekilde bu numaralardaki şişlerle örülebilecek kalınlıkta dilediğiniz renkte bir ip temin etmelisiniz.

Örgü erkek atkı yapımı için 44 ilmek ile başladığınızda yeterli genişlik elde edebilirsiniz. Sonrasında ilk iki sırayı ters örgü dediğimiz teknik ile tamamlamalısınız. Daha sonra atkının bitişine kadar kullanacağınız bir diğer teknik olan iki ters iki düz şeklinde örmeye devam etmelisiniz. Daha açık bir anlatımla;

İlk sıra ters örgü

İkinci sıra ters örgü

Üçüncü sıra iki ters iki düz iki ters iki düz

Dördüncü sıra iki ters iki düz iki ters iki düz

Beşinci sıra iki ters iki düz iki ters iki düz

Bu şekilde örgüyü istediğiniz uzunluğa kadar devam ettirebilirsiniz. Yaklaşık iki metre kadar ördüğünüzde yeterli kullanışlılığa ulaşabilirsiniz. İki metre kadar örmek için de yaklaşık 2.5 yumak ip gidecektir. Püskülsüz de hoş bir kullanım sağlasa da dilerseniz uçlarına püskül ekleyebilirsiniz. Püskülü ise yaklaşık 15 cm kadar ayarlayarak atkınızı tamamlayabilir ve sevdiklerinize hoş bir armağan verebilirsiniz.


ÖRGÜ KADIN PATİKLERİ VE YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir