ÖRGÜ KALP ANAHTARLIK YAPIMI ANLATIMLI | Kendinyapsana.com
Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ÖRGÜ KALP ANAHTARLIK YAPIMI ANLATIMLI

ÖRGÜ KALP ANAHTARLIK YAPIMI ANLATIMLI

Örgü kalp anahtarlık yapımı anlatımlı konusu ile sevimli ve hoş örgü anahtarlık modeli yapımını anlatacağım. Daha önceden farklı maddeler ile anahtarlık yapımı hakkında bir kaç yazım daha olmuştu. Eğer örgü ile anahtarlık yapmak istemiyorsanız, bu konulara da siteden ulaşabilirsiniz.

Örgü kalp anahtarlık yapımı için ilk olarak 20 zincir çekin. Bu zincirlerin üzerine 6 adet trabzan yapın. Sonraki aşamada aynı şekilde trabzan yapın ancak son zincirini çekmeden bırakın. Bu şekilde 4 adet yarım trabzan yapın ve dördünün ilmeğini tek seferde çekin. Bu sayede kalbin orta şeklini verebilirsiniz. Kalp şeklinin dönüş kısımlarında ise aynı deliğe birden fazla trabzan yaparak yuvarlak dönüş sağlayabilirsiniz.

İstediğiniz boyutta örgü kalp şekli oluşturduktan sonra tığ ile iki adet parçayı birleştirin ve içine az miktar elyaf koyun. Kalplerin üzerini düğme, pul ya da boncuklar ile süsleyebilirsiniz. Anahtarlık kısmına kurdele, ip ya da başka her hangi bir aparat takabilirsiniz.

Örgü anahtarlık yapımı konum ile ilgili resimleri şimdi sizlerle paylaşıyorum. Siz de bu aşamalara dikkat ederek çok yaratıcı bu anahtarlıklardan hazırlayabilir, hatta bunları satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Kolay gelsin.

örgü-kalp-anahtarlık-yapımı

HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

ÖRGÜ HAROŞA BAYAN BOYUNLUK NASIL YAPILIR?

Her geçen gün değişen moda anlayışına bağlı olarak kadınlar da “Örgü haroşa bayan boyunluk nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir