ÖRGÜ PANÇO YAPIMI VE MODELLERİ

Kış aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından birisidir panço. 7 den 70 e herkese hitap edebilen bir model olup her yıl modası geçmeyen bir parçadır.

Öncelikle örgü panço yapmadan önce hangi yaş grubuna hitap edeceğine karar vermelisiniz. Eğer örgü pançonuzu kullanacak olan bir bebekse daha çok şapkalı modellerin tercih edildiğini bilmelisiniz. Kız bebekler için daha renkli aynı zamanda tığ işleriyle süslenmiş pançolara rastlamanız mümkün. Erkek bebeklerde ise daha çok tek renklerin kullanımı yaygın. Ayrıca bebek örgü pançonuzu yine yün iplerle yapabileceğiniz ponponlarla da süsleyebilirsiniz. Pançonun etek uçlarına yapacağınız püsküller de pançoya ayrı bir hava katacaktır. Aynı şekilde çocuklar için de panço modellerini kullanabilirsiniz. Ayrıca çeşitli meyveleri konu edinen (örneğin; çilek, elma… ) pançolar da görselliği açısından oldukça tercih edilesi örneklerdendir.

Büyükler için panço modellerine bakılacak olursa çok çeşitli modellere ve renk seçeneklerine rastlamanız mümkün. Boğazlı modeller soğuk kış günlerinde kurtarıcı aksesuarlar olarak daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca önden düğmeli ve yandan düğmeli olmak üzere düğmeli modelleri de kullanım rahatlığı açısından çok tercih edilen modeller arasındadır.

Panço yapımı sırasında modelinize göre bütün olarak ya da parçalar halinde örmeye başlayabilirsiniz. Düğmeli modeller genellikle tek parça şeklinde arttırmalar ve kesmeler şeklinde örülmektedir.

Küçük parçalar halinde tığla motif motif örülüp yine tığla birleştirilen modellere de rastlamanız mümkün. Örneğiniz ve modeliniz doğrultusunda kararınızı verin ve çok geç kalmadan örgü pançonuzu yapmaya başlayın. Şimdiden size kolaylıklar dilerim.

Yorum yapın