ORİGAMİ KALP YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Origami kalp yapmak resimli anlatım yazım ile sizlere çok eğlenceli ve kolay bir çalışmadan bahsetmek istiyorum. Origami çalışmalarında en sık kullanılan katlama teknikleri ile basit bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu çalışmayı çocuklar ile birlikte eğlenerek de hazırlayabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan origami kalp yapmanın aşamalarına geçmek istiyorum.

Kağıttan kalp yapımı için özel origami kağıtlarından kullanmanız gerekir. Bu kağıtları tüm hobi mağazalarında ya da kırtasiyelerde bulabilirsiniz. Yapmak istediğiniz kalplerin boyutuna göre kare boyutlarda kağıtları kesip hazırlayın. Sonrasında aşağıda vereceğim resimdeki aşamalara göre katlama yerleri ve katlama özelliklerine dikkat ederek katlamasını yaparak kağıt kalpleri hazırlayabilirsiniz.

Origami kalp yapımı ile elde ettiğiniz kalpleri farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Ben bu sevimli kalpleri duvar süsü, bebek yatağı süsü, buzdolabı süsü, ya da dekoratif eşya süslemesinde kullanmayı düşünüyorum. Farklı boyutlarda çok sayıda kağıttan kalp ile hayal gücünüze göre çok hoş çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz.

Origami kalp nasıl yapılır sorusunun cevabını en güzel veren resimli anlatımı şimdi sizlerle paylaşıyorum. Umarım yardımcı olur ve siz de bu tür hoş çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Kolay gelsin.

origami-kalp-yapmak-resimli-anlatım

source


ANLATIMLI ÖRGÜ DERİ BİLEKLİK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir