ORİGAMİ LALE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Origami lale yapmak resimli anlatım konusu ile çok kolay bir kağıttan lale yapımı çalışmasından bahsedeceğim. Okullarda el işi çalışması olarak da sıkça uygulanan bu çalışma, çocukların da çok hoşuna giden bir origami çalışmasıdır. Yapma çiçek yaparak keyifli ve eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için origami lale yapımı çalışmasının detaylarına geçiyorum.

Origami lale yapımı için kırtasiyelerde satılan özel el işi kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Bu kağıtlardan sap için yeşil, lale içinse beyaz, pembe, kırmızı gibi renklerden istediklerinizi seçebilirsiniz. Diğer origami çalışmalarında olduğu gibi lale yapımında da üçgen şekillerden yararlanılır. Özel katlama teknikleri hakkında detayları birazdan paylaşacağım resimde bulabilirsiniz.

Origami lale yapımı çalışması ile elde ettiğiniz çalışmaları yapma çiçek süslemesi olarak istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Ben bu tür bir çalışmayı çocuk odalarında ya da mutfak buzdolabı üzerinde kullanmanızı tavsiye ediyorum. Çocuk odasında giysi dolabında kullanabileceğiniz gibi tablo gibi duvar panolarında da kullanabilirsiniz.

Origami lale nasıl yapılır sorusunun cevabını detaylı şekilde bulabileceğiniz resimleri aşağıda yayınladım. Bu resimleri izleyerek siz de kolayca kağıttan lale yapabilirsiniz. Keyifli çalışmalar.

origami-lale-yapmak-resimli-anlatım

source

Yorum yapın