ORİGAMİ LALE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Origami lale yapmak resimli anlatım konusu ile çok kolay bir kağıttan lale yapımı çalışmasından bahsedeceğim. Okullarda el işi çalışması olarak da sıkça uygulanan bu çalışma, çocukların da çok hoşuna giden bir origami çalışmasıdır. Yapma çiçek yaparak keyifli ve eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için origami lale yapımı çalışmasının detaylarına geçiyorum.

Origami lale yapımı için kırtasiyelerde satılan özel el işi kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Bu kağıtlardan sap için yeşil, lale içinse beyaz, pembe, kırmızı gibi renklerden istediklerinizi seçebilirsiniz. Diğer origami çalışmalarında olduğu gibi lale yapımında da üçgen şekillerden yararlanılır. Özel katlama teknikleri hakkında detayları birazdan paylaşacağım resimde bulabilirsiniz.

Origami lale yapımı çalışması ile elde ettiğiniz çalışmaları yapma çiçek süslemesi olarak istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Ben bu tür bir çalışmayı çocuk odalarında ya da mutfak buzdolabı üzerinde kullanmanızı tavsiye ediyorum. Çocuk odasında giysi dolabında kullanabileceğiniz gibi tablo gibi duvar panolarında da kullanabilirsiniz.

Origami lale nasıl yapılır sorusunun cevabını detaylı şekilde bulabileceğiniz resimleri aşağıda yayınladım. Bu resimleri izleyerek siz de kolayca kağıttan lale yapabilirsiniz. Keyifli çalışmalar.

origami-lale-yapmak-resimli-anlatım

source


ANLATIMLI ÖRGÜ DERİ BİLEKLİK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir