PENYE İPTEN ÖRGÜ ÇANTA YAPIMI

Penye ipten örgü çanta yapımı oldukça popüler hale geldi. Örgü çanta yapmak için penye ipler daha kullanışlı olmaktadır. Penye ipler ile modern örgü eşyalar yapabilirsiniz. Bu modern eşyalara çantalar da dahildir. İsterseniz el çantası isterseniz çapraz asılan çanta. Tamamen sizin tarzınıza uygun bir çanta modeli tercih edebilirsiniz.

Örgü Çanta Nasıl Yapılır?

Örgü çanta yapmak için öncelikle seçeneğiniz model önemlidir. El çantası yani portföy çantalar oldukça basit bir yapıma sahiptir. Dikdörtgen şekilde örgü yaparak ağız kısmına da fermuar takabilirsiniz. Fermuar kullanmak istemezseniz düğmelerle de tasarlayabilirsiniz. Penye ipten örülen çantalar için tığ kullanmanız gerekecektir. Penye ipler en iyi tığ işi yöntemi ile örülmektedir. Bu yüzden kalın uçlu bir tığ almanız gerekiyor. Penye ipler için 9-10 numara tığlar uygun olmaktadır. Eğer ip biraz daha ince ise 8 numara da kullanılabilir. Penye ipten yapacağınız çantanın rengini tamamen size bırakıyorum. İstediğiniz renklerde ip tercihi yaparak çantanızı örebilirsiniz.


MODERN ÖRGÜ EV BABETİ MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir