SİMLİ HAVLU KENARI ÖRNEKLERİ

Simli ipler, özel örgü işlerinde sıklıkla kullanılan parlak iplerdir. Bu tür ipler ile örülen ürünler, diğer örgü ürünlerine göre daha zarif ve daha hoş bir görüntü sergiler. Şiş ve tığ ile hazırlanabilen bu örgü ürünleri evin her yerinde kullanılabilecek özelliğe sahiptir. Bugünkü yazımızda simli iplerin en sık kullanıldığı havlu kenarlarından söz edeceğiz. Kısa bilgilerin ardından simli havlu kenarı örnekleri resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Simli havlu kenarları geçmiş dönemlerin ve bu sezonun en özel örgü örneklerinden biridir. Banyo ve mutfak havlularında sıkça kullanılan bu ipler, örme bakımından da diğer iplere göre daha kolay ve daha rahat bir şekilde örülür. Normal dantel ipine göre biraz daha kalın olan simli ipleri, kendi kalınlığına göre tığlar ile örebilirsiniz. Tığ seçiminde ipin üzerindeki etikette yazan numaraya dikkat edilmesi ve ona uygun numarada bir tığ alınması gerekir. Uygun kalınlıkta tığ ile simli havlu kenarları hazırlanırken daha özel örnekler ortaya çıkarmak için boncuk, kurdele ya da farklı aparatlar kullanarak daha farklı modeller ortaya çıkarılabilir. Bu sene simli ip ile yapılan havlu kenarlarında, pul ve boncuk işlemelerine sıkça rastlanıyor. Özellikle çeyizlik olarak hazırlanan simli havlu kenarlarında bu tür farklı aparatlar sıkça kullanılıyor.

Sezonun beğenilen havlu kenarı örnekleri hakkında kısa bilgilerin ardından simli havlu kenarı örnekleri resim galerimizi ekleyebiliriz. Siz de bu özel örneklerden kullanmak istiyorsanız, galerimizden seçim yapabilirsiniz.

Simli Havlu Kenarı Örnekleri

Yorum yapın