Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / TIĞ İŞİ MOTİF ÖRNEKLERİ

TIĞ İŞİ MOTİF ÖRNEKLERİ

Tığ işi motif örnekleri başlıklı bu konum ile sizlere birbirinden farklı 12 adet motiften bahsedeceğim. Renkli ve farklı örneklere sahip bu motifleri, istediğiniz her tür tığ işi üründe kullanabilir, bu motifler ile harikalar yaratabilirsiniz. Tığ işi örgü sevenlerin çok hoşuna gidecek olan bu motifler, bebek battaniyesi, koltuk örtüsü, yatak örtüsü gibi büyük örgü ürünlerinin yapımında kullanılabiliyor.

Tığ işi kare motif örneklerinin yapımlarında genel olarak ilk başta sihirli halka yapılır. Ardından bir sıra trabzan ve sonrasında motife verilmek istenen örneğe göre zincir, sık iğne ve trabzanlar yapılarak motifin örneği verilir. Aşağıda sizlerle paylaştığım kare motiflerde bu örgü tekniklerine ek olarak fıstık denilen örgü tekniği de uygulanmış.

Tığ işi yuvarlak motiflerin yapımlarına da yine aynı şekilde sihirli halka ile başlanır. Trabzan ya da sık iğne ile başlanılan örnek, motif şemasına göre hazırlanıp bitirilir. Yuvarlak motiflerde, kare motiflerden farklı olarak ayrıca bir dış kenar gidilmesi de söz konusudur. Bu kenarları motif bitiminde yapabileceğiniz gibi ekleme aşamasında da yapabilirsiniz.

Aşağıda sizlerle paylaştığım, renkli ve zarif motif örneklerini siz de uygulayıp hoş ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Bu motifleri benzer şekilde dantellerde de kullanabilir, ince ipler ile daha küçük motifler hazırlayıp şık oda takımı ya da masa örtüleri hazırlayabilirsiniz.

source

tığ-işi-motif-örnekleri

ÖRGÜ LAPTOP KILIFI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Tunus İşi Keçe Patiki Yapımı

TUNUS İŞİ KEÇE TABAN PATİK MODELİ YAPIMI

Tunus işi patik yapımı, son zamanlarda oldukça ön plana çıkan motifler arasında yer almaktadır. Patikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir