YAZLIK ÖRGÜ BAYAN HIRKA YAPIMI

Hırkalar hepimizin sıklıkla ve her ortamda kullandığı giyim ürünleridir. Mevsime ve kullanım alanına göre modeli, deseni değişen hırkalar özellikle son zamanlarda örülerek de kullanılabilir hale gelmiştir. Hazır hırkalarda aradığını bulamayan ve kendi emeğiyle yaptığı ürünleri giymeyi seven bayanlar örgü hırka işine de el atmış bulunmaktadır.

Yaz ayları her ne kadar sıcak olsa da bazen akşamları serin olduğunda hırkalara ihtiyaç duyabiliyoruz. Yazlık hırka arayışına çıktığımızda aradığımızı bulamayınca da çareyi kendi elerimizle hırka örmekte buluyoruz. İşte sizlere yaz aylarında yanınızda ayıramayacağınız bir hırkanın nasıl örüleceğinin bilgisini veriyoruz. Örgüden bayan hırka yapımına buradan bakabilirsiniz.

Yazlık Örgü Bayan Hırka İçin Gerekli Malzemeler

  • 500 gram şerit merserize
  • Farklı renklerde kumaşlar
  • 6 numara şiş
  • 1 tane düğme

Yazlık Örgü Bayan Hırka Yapılışı

  • Hırkanın önü için 85 ilmek atın şişinize 30 cm örün. Her sırada birer ilmek arttırarak örgüye devam edin. Toplamda 31 ilmek arttırılır.
  • Kol kesimi için 39. Cmde 2-2-2 olarak kesim yapın.22 cm daha örün ve düz olarak kesin.
  • Hırkanın arka tarafı için 58 ilmek atın. 39 cm düz örgü yapın ve kollara gelince 2-2-2 olarak kesin. 22 cm sonra düz olarak kesin.
  • Kollar için 80 ilmek atarak başlayın ve her iki taraftan da 2 sırada 1 ilmek kesin. Toplamda 58 ilmek kalınca koltuğa kadar örün. 2-1-1-1-1.. diye devam ederek kesin (30 ilmek boyunca). Toplamda 30 ilmek kalınca bitirilir. Diğer kol için de aynı işlemler uygulanır.
  • Kenarlarda ters sık iğne yapın. Kumaşları işlerken ise enini 4, boyunu 7 cm olarak kesin.kendi ipliği ile istediğiniz bölüme dikin. Yazlık örgü bayan hırka yapımı gördüğünüz gibi oldukça kolaydır.

Hem Şık, Hem Rahat

Yaz aylarında bayanların severek kullanacaklarını düşündüümüz bu hırka gerçekten çok şık bir görüntü sunmaktadır. Modelde krem renginde örülmesine rağmen siz kendinize yakışan herhangi bir renk merserize iple bu modeli örebilir ve şıklığınızı ispat edebilirsiniz. Kumaşın ince ve hafif olması ise hırkanın içinde rahat olmanızı sağlamaktadır.

Yaz Aylarında Olmazsa Olmaz Merserize Hırka

Merserize kumaştan bayan hırka yapımı ile siz de bu yaz rahat ve şık bir hırkayla tatil yapabilirsiniz. Her yerde giyebileceğiniz bu hırka ile aynı zamanda birçok kıyafeti de kombinleyebilirsiniz. Kalın, kaba giysilerin aksine sizi serin tutacak bu hırkayı mutlaka örmelisiniz.

Yorum yapın