YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN SİHİRLİ HALKA YAPIMI

Yeni başlayanlar için sihirli halka yapımı konum ile sizlere tığ işi örgü tekniklerinin olmazsa olmazından bahsetmek istiyorum. Amigurumi çalışmalarının da ilk basamağı olan bu sihirli halkalar, yuvarlak modelli örnekler de başlangıç olarak kullanılıyor. Pek çok bayanın bildiğini düşündüğüm ancak yeni tığ işi örgüye başlayanların bilmediği sihirli halka yapımını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Sihirli halka yapımı aslında çok basit. Bunun için ilk olarak yapmak istediğiniz halka ebatında bir ipi yuvarlak olarak elinizde tutun. Bu ipin üzerinden trabzan yaparak devam edin. En son sağlamlaştırmak için ilk ipin ucunu çekin. İşte bu kadar basit.

Sihirli halkayı bazı bayanlar zincir ile de yapıyor. Her iki yöntem de sıkça kullanılıyor. Ancak burada anlattığım sihirli halka yapımı ortasında delik kalmasının istenmediği durumlarda kullanılıyor. Biraz önce de belirttiğim gibi origami çalışmalarında bu halkayı kullanmanız gerekli.

Sihirli halka nasıl yapılır konusu ile ilgili resimli anlatımı aşağıda bulabilirsiniz. Bu resimleri inceleyerek daha kolay bir şekilde sihirli halka oluşturabilir ve birbirinden özel çalışmalar yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

sihirli-halka-yapımı

Yorum yapın