Ana Sayfa / PRATİK BİLGİLER / YUMURTAYI ÇATLATMADAN HAŞLAMAK İÇİN PÜF NOKTALARI

YUMURTAYI ÇATLATMADAN HAŞLAMAK İÇİN PÜF NOKTALARI

Yumurtaları çatlatmadan haşlamak için sizlere çok önemli püf noktaları paylaşmak istedim. Sabah kahvaltılarının en sağlıklı besinleri arasında yer alan haşlanmış yumurtalar, bu püf noktaları ile çatlamadan pişirilmiş olacaktır.

Haşlamak, yumurta tüketiminde en çok tercih edilen pişirme yöntemidir. Yumurtaların çatlamadan haşlanması için önemli püf noktaları vardır. Bu püf noktalarını uygulayarak iyi derecede haşlanmış yumurta pişirebilirsiniz. Yumurta kabuğuna zarar vermeden ve çatlatmadan pişirmek için aşağıdaki püf noktalarını incelemenizi tavsiye ediyorum.

Yumurtaları çatlatmadan haşlamak

Yumurtaların çatlamadan pişmesi için taze olduğundan emin olmalısınız?
Haşlamaya başlamadan yarım saat kadar önce yumurtaları dolaptan çıkarıp bekletin.
Haşlama suyuna 1 tatlı kaşığı sirke ekleyin.
Yumurtaları pişireceğiniz kabın içine ters çevrilmiş bir fincan tabağı koyun. Yumurtaların çatlaması için önlem olacaktır.
Yumurtaları haşlayacağınız suyun için 1-2 tane kürdan ekleyin.

Yukarıdaki püf noktalarını uygularsanız yumurtaların çatlamadan haşlanmasını sağlayabilirsiniz. Yumurtaları çatlatmadan haşlayarak daha sağlıklı bir şekilde pişmelerini sağlayacaksınız. Ayrıca, bu püf noktaları sayesinde yumurtalar daha lezzetli bir şekilde pişmiş olacaktır.

EVDEKİ KARINCALARDAN KURTULMA YÖNTEMLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

UN BÖCEKLENMESİNİ ENGELLEMEK İÇİN YÖNTEMLER

Un böceklenmesini engellemek için yöntemler ile siz de bilgiler edinebilirsiniz. Un böceklenmesi, en can sıkıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir