101 ADET LİF MODELİ

Lif modelleri, örülmesi en eğlenceli örgü türlerindendir. Şiş ve tığ ile yapılabilen bu ürünler, geçmişten günümüze çok farklı modeller ile gelmiştir. Bugün örgü sevenler için bu değişik modellerden en fazla tercih edilenleri seçtik. 101 adet lif modeli resim galerisinde yer verdiğimiz lif modellerinden isteğinize göre siz de yapıp farklı bir banyo lifine sahip olabilirsiniz.

Lif modelleri her örgü örme seviyesinde bilgisi olan bayanın rahatlıkla yapabileceği özelliklere sahiptir. Örgüye yeni başlayanlar için yumuşak bir ip ile örülen düz modellerden profesyonellerin çok hoşuna gidecek meyve ya da hayvan desenli lif modellerine kadar yüzlerce değişik lif örneğinden mutlaka sizin de yapabileceğiniz modeller mevcuttur. Banyo lifleri, günlük kullanım için yapıldığı gibi çok sayıda çeyizlik olarak da yapılabiliyor. Gelin ya da nişan bohçasında hazırlanan hediyeler arasında da yer alan örgü lifler, kullanım alanlarına göre değişik tasarımlar ile hazırlanabilir. Çeyizlik olarak hazırlanan lif modellerinde yoğunlukla canlı renkler, kurdele, boncuk ya da pul işlemelerine yer verilir. Tek kat olabilen bu lifler, çift kat olarak örülüp el içine sokularak da kullanılabilir. Günlük olarak yapılan liflerde ise uzun ve iki tarafında tutma yeri olan bekar lifi de denilen modellerin daha yoğunlukta olduğunu görüyoruz. Özellikle son dönemlerde bu lif modelleri, farklı aksesuarlar ile birleştirilip çok hoş görüntüler ortaya çıkarabiliyor. Siz de ihtiyacınıza göre bu özel lif modellerinden istediğinizi uygulayabilirsiniz.

Genel olarak lif örnekleri ve modelleri hakkında bilgi verdikten sonra birbirinden güzel ve yaratıcı 101 adet lif modeli resim galerisini ekliyoruz.

101 Adet Lif Modeli

Yorum yapın