20 TANE HAVLU KENARI İĞNE OYASI ÖRNEKLERİ

Dantel ile uğraşan hanımlarda iğne oyasının yeri ayrıdır. Daha ince, daha fazla uğraş ile ortaya çıkarılan bu modeller ile yapılan el emeği göz nuru ürünler her zaman beğeni kazanmıştır. Kimi zaman büyük bir masa üzerinde örtü, kimi zaman tülbent kenarlarında küçük bir motif şeklinde olan iğne oyalarını biz bu yazımızda havlu kenarı olarak incelemeye aldık. Sizler için hazırladığımız 20 tane havlu kenarı iğne oyası örnekleri ve özelliklerine geçmeden önce genel kısa bir kaç bilgi vermek istiyoruz.

Son zamanların en çok beğenilen iğne oyası modelleri geneline baktığımızda tek renk kullanımının yerine beyaz ile kullanılan canlı renkler ön planda görünüyor. Siz de bir iğne oyası örneği yapacaksanız tercihinizi iki ve daha fazla renk seçeneği ile oluşturulan motiflerden yana kullanmanızı öneririz. Havlu kenarları için kullanacağınız motiflerde havlu üzerinde yer alan renkler ve desenlerden ilham alabilirsiniz. Geçen senelerde de sıkça karşımıza çıkan çiçekli ve kelebekli motifler bu tür modellere örnek olarak gösterilebilir.

Havlu kenarı için iğne oyası motifi seçerken havlunun büyüklüğünü de mutlaka göz önüne alın. Küçük bir havlu için minik motifler uygulanabileceği gibi büyük ve uzun havlularda da boyutu daha büyük motifler kullanabilirsiniz. Havlunuz eğer çok desenli ve renkli ise sade ve tek renkli bir motif kullanmanızda fayda var. Aynı şekilde çok sade bir havluyu hareketlendirmek için rengarenk ipler ile özel iğne oyası modelleri kullanabilirsiniz.

Kısa bilgilerin ardından sizler için seçtiğimiz iğne oyası havlu kenarı örnekleri ve 20 tane havlu kenarı iğne oyası örnekleri açıklamalarını paylaşıyoruz. Dilerseniz daha önce sizler için araştırıp bulduğum tülbent oyaları örneklerinede bakabilirsiniz.

20 Tane Havlu Kenarı İğne Oyası Örnekleri

Yorum yapın