3 BOYUTLU EL KOLAYCA NASIL ÇİZİLİR?

Çizim yapmak marifet gerektirir, 3 boyutlu çizim yapmak ise iki katı marifet gerektirir. Ancak bugün sizlerle son derece basit bir 3 boyutlu resim çizimi gerçekleştireceğiz… Bu tür çizimlere ilk girişte yapılan basit ve başarılı bir çalışma olan 3 boyutlu el çizimini dilerseniz çocuğunuz ile birlikte gerçekleştirip onun da kendini resim konusunda geliştirmesine yardımcı olabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan 3 boyutlu el kolayca nasıl çizilir konusuna geçmek istiyoruz…

İlk olarak çizim için gerekli olan çizgisiz kağıt, çizim kalemi ve renkli kalemler hazırlanır. Malzemeler hazırlandıktan sonra aşağıdaki aşamalar izlenerek 3 boyutlu el çizimi gerçekleştirilir.

3 boyutlu el çizimi
3 boyutlu el çizimi

3 boyutlu el çizimi için ilk olarak çizim yapılmayan el kağıt üzerine konulur ve etrafından çizim kalemi ile geçilerek ana hatlar belli edilir. Ana hatlar belli edildikten sonra bilekten başlanarak elin çizimi yapılır. Bu çizim sırasında el kısmı hafif bombeli diğer kısımlar ise düz yatay çizgiler ile oluşturulur. Resimlerde görüldüğü gibi parmak aralarında da düz çizgiler çekilerek el resmi bitirilir. Resminizin siyah-beyaz olmasını istiyorsanız bu şekilde bırakabilirsiniz.

3 boyutlu el çizmek
3 boyutlu el çizmek

Eğer renkli bir 3 boyutlu el resmi çizmek istiyorsanız farklı renklerde boyalar ile bu çiziminizi renklendirebilirsiniz. Çocuğunuz ile birlikte yaptığınızda bu çalışmayı renklendirme aşamasını ona bırakarak hayal gücünün gelişmesi ve renkleri öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

3 boyutlu el nasıl çizilir
3 boyutlu el nasıl çizilir

3 boyutlu el kolayca nasıl çizilir konumuz ile hem büyükler hem de küçük çocuklar için el çizimi nasıl yapılır onu anlatmaya çalıştık. Bu örneğe benzer şekilde başka nesnelerin de 3 boyutlu çalışmalarını benzer şekilde yapabilirsiniz.

Yorum yapın