3 BOYUTLU EV NASIL ÇİZİLİR?

El becerisi yeni yeni gelişen ve resim yapmaya yeni başlayan çocuklar için kolay çizim örnekleri vermeye devam ediyoruz… Bugün miniklerin çizip renklendirmeyi en çok sevdikleri nesnelerden bir tanesi olan ev çiziminin aşamalarını birlikte inceleyeceğiz. 3 boyutlu ev nasıl çizilir sorusunun cevabını resimler ile anlattığımız bu yazımız sayesinde çocuklar en kolay şekilde ev resmi çizmeyi öğrenecek…

üç boyutlu ev çizimi aşamaları
üç boyutlu ev çizimi aşamaları

1.Adım: Üç boyutlu ev çizimi için ilk olarak bir üçgen çiziyor gibi üst kenarları çizilir, alt kısmı çizilmeden dikey olarak uçlardan aşağı doğru çizgiler çekilir. Bu kısım evin ön cephesini oluşturacak.

2. Adım: Evin ön cephesinden sonra yan cephesinin çizimine geçilir. Bunun için çatının en uç kısmından ve bitiş yerinden birbirine paralel iki yatay çizgi çekilir. Bu aşamada evin büyüklüğüne göre uzunlukta çizgiler çekilir.

3.Adım: İstenilen uzunluğa erişildikten sonra evin arka çizgileri de çekilir ve genel şema ortaya çıkarılır.

4.Adım: Bu aşamada evin kapısı, penceresi, bacası ve diğer yapılmak istenilen detayları yapılır. Evin etrafına güneş, kuş, bulut gibi istenilen detaylar eklenebilir.

5. Adım: Tüm aşamaların ardından renkli boyalar ile üç boyutlu evin boyanmasına geçilebilir.

üç boyutlu ev çizimi
üç boyutlu ev çizimi

Kolay üç boyutlu ev çizimi çalışması ile okul öncesi dönemdeki çocukların resim yapma yeteneğini geliştirmek mümkün. Bu çalışmayı çocuğunuz ile birlikte yapıp onunla kaliteli zaman geçirebilir, onlara ilginizi belli edebilirsiniz.

Yorum yapın