AMPULDEN DEKORATİF SÜS YAPIMI

Ampulden dekoratif süs yapımı konusu ile teli düşmüş ve kullanılmaz hale gelen ampullerin değerlendirilmesini anlatacağım. Sizlerin de beğeneceğinizi düşündüğüm bu çalışma ile farklı çok sayıda dekoratif süs yapabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan hemen çalışmanın detaylarına geçmek istiyorum.

Ampulden dekoratif süs yapmak için çok fazla el becerisine sahip olmak gerekmiyor. Ampul ile dekoratif saksı yapımı için ilk olarak ampulun üzerindeki siyah bölümü hafif çatlatarak çıkarın. Bunun için sivri uçlu herhangi bir malzeme kullanabilirsiniz. Ampulun siyah noktasını çıkardıktan sonra oluşan açıklıktan istediğiniz malzemeleri ampul içine koyup yerleşimini yapabilirsiniz.

Ampul ile dekoratif süs yapımını iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun birincisi ampul içine su doldurup canlı çiçek koyarak, ikincisi ise ampul içine toprak koyup çiçek yerleştirerek yapılan dekoratif süslerdir. Her iki türde de canlı bitki kullanabileceğiniz gibi yapma çiçeklerden de yararlanabilir, tamamen dekoratif bir süs elde edebilirsiniz. Ampul içini hazırladıktan sonra duy kısmına bükülebilen telden aparat yapıp bir yere sabitleyerek kullanabilirsiniz.

Ampulden dekoratif süs nasıl yapılır merak edenler için hazırladığım yazımın sonuna geldim. Aşağıda çalışmanın detaylarını bulabileceğiniz resimleri sizlerle paylaşıyorum. Kolay gelsin.

source

ampulden-dekoratif-süs-yapımı

Yorum yapın