BALIK SIRTI SAÇ ÖRGÜSÜ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Balık sırtı saç örgüsü yapmak resimli anlatım başlıklı konum ile bayanların çok sevdiği bir saç örgüsü türünden bahsedeceğim. Saçlarını seven kadınların mutlaka denediği bu model, genelde kişinin kendi kendine uygulayamadığı, başkasına uygularkense zorlandığı bir modeldir. Bugün yapacağım açıklamalar ve vereceğim ipuçları ile sizde kolayca balık sırtı saç örgüsünü uygulayabilirsiniz.

Balık sırtı saç örgüsü yaparken ilk dikkat edilmesi gereken, saçların tamamen taranmış ve açık olması… Tutam tutam saçların alınıp örülmesi ile oluşturulan bu saç modelinde alınan tutamların da birbirleri ile aynı kalınlıkta olmasına dikkat edilmesi gerekir. Eğer farklı kalınlıkta tutamlar alınırsa, saç örgüsünde simetrik olmayan görüntüler ortaya çıkabilir.

Balık sırtı saç örgüsünde normal saç örgüsünde kullanılan saçların birbirinin üzerinden geçirilme tekniği uygulanır. Normal saç örgüsünden farklı olarak bütün saçların birden örülmesi yerine tutam tutam örgü içine katılması ile yapılan bu saç modelinde, 5 adet farklı saç tutamının örülmesi sağlanır. Örgünün düzgün olması için ne çok sıkı ne de çok gevşek yapmamaya çalışın.

Balık sırtı saç örgüsü nasıl yapılır konusu ile ilgili yazımın sonuna geldim. Şimdi sizlerle bu özel örgünün resimlerini paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek sizde çok özel balık sırtı örgüsü yapıp kullanabilirsiniz. Bu saç modelini küçük kız çocukları için de kullanabilirsiniz.

source

balık-sırtı-örgüsü-yapımı-resimli-anlatım

Yorum yapın